Fashion weeki trwają w najlepsze. Można by się spodziewać, że marki będą zajęte prezentowaniem kolekcji na sezon jesień-zima 2025. Tymczasem Louis Vuitton zaskoczyło branżę informacją o starcie linii kosmetyków do makijażu. Luksusowy brand rozpoczyna podbój nowego segmentu, mając u boku legendę make-upu Pat McGrath.
Już nie tylko ubrania czy akcesoria
Po Jacquemus nadszedł czas na wejście kolejnego francuskiego domu mody do branży beauty. Marka Louis Vuitton oficjalnie ogłosiła start nowej linii, w której pojawią się kosmetyki do makijażu. Luksusowy brand, oferujący do tej pory ubrania, torebki czy akcesoria, rozszerza swoją ofertę, współpracując z Pat McGrath, która obejmie stanowisko dyrektor kreatywnej. Produkty trafią tej jesieni do 115 sklepów Louis Vuitton.
Wcześniej z własnymi liniami kosmetyków zadebiutowały inne brandy premium – Prada, Céline czy Burberry, które ponownie wypuściło kolekcję beauty.
La Beauté Louis Vuitton
La Beauté nie jest zwykłą kolekcją. To koncept i métier, łączący dziedzictwo luksusowej marki z innowacją. Linia tworzona za kulisami przez ostatnie 4 lata obejmuje 55 pomadek, 10 koloryzujących balsamów do ust oraz cienie do powiek. Oprócz nich w sprzedaży będą dodatkowe akcesoria, pozwalające na przechowywanie kosmetyków Louis Vuitton w ekskluzywnym stylu. Mowa np. o skórzanym etui na szminkę, inspirowanym projektami z 1854 roku. Kosmetyki i opakowania będą produkowane we Francji.
„Każdy detal został dopracowany z takim samym kunsztem jak najbardziej legendarne kreacje domu mody” – zapewnia w rozmowie z „Vogue” Pat McGrath.
Na ten moment nie znamy dokładnych odcieni oraz designu produktów do makijażu. Jednak nowa dyrektor kreatywna zapewnia, że nie zabraknie elementów charakterystycznych dla LV, dodając, że to dopiero początek.
Kim jest Pat McGrath?
Pat McGrath to 54-letnia brytyjska makijażystka, która ma na koncie liczne współprace z innymi luksusowymi markami, takimi jak Alexander McQueen, Giorgio Armani, Miu Miu, Burberry czy Prada. Prowadzi również własną markę kosmetyczną – Pat McGrath Lab. W 2019 roku trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, stworzoną przez magazyn „Forbes”. McGrath zdobyła Order Imperium Brytyjskiego, a ikona mody, Anna Wintour, nazwała ją najbardziej wpływową wizażystką świata.
„Od wielu lat tworzę makijażowe looki dla Louis Vuitton. Mamy wspólną wizję piękna i współpracujemy w sposób, który jest całkowicie naturalny, ale w każdym sezonie pojawia się niespodzianka i nowy akcent! La Beauté Louis Vuitton to idealne przedłużenie drogi, którą razem przeszliśmy” – powiedziała Pat McGrath.
Zdjęcie główne: Instagram (@patmcgrathreal)