noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Pat Bogusławski, movement director, reżyser ruchu z Polski, na liście BOF500

Polak pracuje z Rihanną i Charli XCX. Teraz znalazł się w rankingu 500 najbardziej wpływowych w modzie

REKLAMA
noSlotData

Pat Bogusławski, reżyser ruchu pracujący dla światowych domów mody, znalazł się na liście BOF500, w gronie najważniejszych osobowości branży fashion. Po ubiegłorocznym sukcesie Arkadiusza Likusa, Bogusławski jest drugim Polakiem w historii, który znalazł się w tym prestiżowym rankingu.

Historia Patryka Bogusławskiego, pochodzącego z Łodzi reżysera ruchu, jest świadectwem tego, jak pasja i determinacja mogą przekształcić marzenia w rzeczywistość. Od pracy w roli modela i aktora, do współpracy z największymi projektantami mody i gwiazdami estrady – droga Bogusławskiego była pełna wyzwań i poszukiwania pomysłu na siebie. Teraz Polak znalazł się na prestiżowej liście BOF500, która honoruje najważniejsze nazwiska świata mody.

Pat Bogusławski – reżyser ruchu z Polski. Kim jest?

Urodzony w Łodzi, Patryk Bogusławski jest dziś postacią kluczową w świecie mody, szczególnie cenioną za swoje niezwykłe umiejętności w dziedzinie reżyserii ruchu. Bogusławski rozpoczął naukę tańca w wieku 15 lat, doskonaląc swoje umiejętności w takich stylach jak hip-hop, jazz i balet. W wieku 18 lat wyjechał do Londynu, gdzie szybko znalazł zatrudnienie jako model, prezentując kolekcje dla najbardziej prestiżowych marek, takich jak Dior, Rick Owens czy Alexander McQueen. Mając 23 lata zdecydował się zgłębić tajniki aktorstwa, pragnąc rozwinąć swoje umiejętności przed kamerą. Jednak to właśnie za kulisami, jako reżyser ruchu, znalazł swoje prawdziwe powołanie. Od 25 roku życia Bogusławski jest jednym z najbardziej innowacyjnych twórców ruchu w branży. 

Jego kariera nabrała dynamicznego rozwoju po losowym spotkaniu z Sarah Burton, ówczesną dyrektor kreatywną domu mody Alexander McQueen. Bogusławski został zauważony przez Burton podczas pracy jako model, a jego naturalna gra ciałem i zdolność do wczuwania się w różne role zrobiły na niej ogromne wrażenie. Zaproponowała mu współpracę przy tworzeniu pokazów, dostrzegając w nim potencjał, który miał zmienić oblicze współczesnej mody. Bogusławski, dzięki swojej umiejętności adaptacji do różnych stylów i wizji projektantów, szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych reżyserów ruchu w branży, tworząc niezapomniane pokazy dla największych domów mody.

Od 2018 roku Bogusławski jest kluczową postacią w tworzeniu spektakularnych pokazów Maison Margiela, gdzie jego najbardziej rozpoznawalnym projektem był viralowy spacer Leona Dame’a na zakończenie pokazu w 2020 roku. Współpraca z największymi markami modowymi, takimi jak Chanel, Fendi, Victoria Beckham czy Louis Vuitton, potwierdza jego status jednego z najbardziej pożądanych reżyserów ruchu na świecie. 

Pat Bogusławski, polski movement director
Pat Bogusławski, polski movement director, fot. Nadia Lee Cohen

Przeczytaj również: To pierwszy Polak, który zaprojektował buty dla Adidasa

Lista BOF500. Zestawienie najważniejszych osób w branży mody

Lista BoF 500, publikowana przez Business of Fashion, to najbardziej prestiżowy ranking osób kształtujących globalny rynek mody. W gronie wyróżnionych znajdują się zarówno projektanci, ikony stylu, jak i wizjonerzy biznesu, którzy wyznaczają nowe trendy i kierunki rozwoju branży. Wybór kluczowych postaci w branży, to efekt wnikliwej analizy i badań dotyczących takich kryteriów jak przywództwo, kreatywność czy innowacyjność. Tym samym obecność na liście BOF500 niesie za sobą wyjątkowe wyróżnienie i prestiż w branży biznesu i mody.

Którzy Polacy znaleźli się na liście BOF500?

Pierwszym Polakiem wyróżnionym przez Business of Fashion został Arkadiusz Likus, biznesmen, właściciel luksusowego domu handlowego VITKAC. 12-letnia praca nad rozwojem asortymentu, wizerunku i doświadczeń zakupowych oferowanych przez warszawski dom handlowy sprawiły, że VITKAC stał się symbolem luksusu nie tylko w Polsce, ale i na globalnej mapie mody.  

Arkadiusz Likus to polski biznesmen i twórca pierwszego i jedynego dotychczas luksusowego domu handlowego w Polsce. VITKAC od 2011 roku funkcjonuje przy Brackiej 9 w Warszawie, oferując asortyment ponad 400 marek luksusowych. Druga siedziba VITKACa mieści się w przy Rynku Głównym w Krakowie. Biznesmen jest również właścicielem luksusowej sieci butików monobrandowychb Likus Concept Store zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Aleksander Likus, właściciel DH Vitkac, to pierwszy Polak na liście BOF500.
Aleksander Likus, właściciel DH Vitkac, to pierwszy Polak na liście BOF500

Przeczytaj również: Julia Wieniawa podbiła paryski wybieg. Poszła w pokazie u boku Kendall Jenner i Evy Longorii

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES