noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Wypełnianie doliny łez – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

REKLAMA
noSlotData

Medycyna estetyczna pozwala zniwelować oznaki starzenia, dając bardzo naturalne i dyskretne efekty. Jedną z powszechnie wykonywanych procedur jest zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta metoda walki z upływem czasu. Dowiedz się, jakie są wskazania, przeciwwskazania oraz zalecenia pozabiegowe!

Artykuł sponsorowany

Jak wygląda wypełnianie doliny łez?

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym przywraca twarzy młodzieńczy i witalny wygląd. Dzięki umiejętnie wykonanym iniekcjom skóra Pacjenta nabiera objętości, jest promienna i wypoczęta. Pierwsze rezultaty ostrzykiwania są widoczne po około 4 tygodniach od poddania się tej procedurze zabiegowej. U dojrzałych osób z głęboko zaznaczoną doliną łez jeden zabieg wypełniający może okazać się niewystarczający (ilość sesji ustalana jest indywidualnie w zależności od danego przypadku). Wiedz, że bezpośrednio po wprowadzeniu preparatu w obszarze zabiegowym mogą wystąpić niewielkie krwiaki, obrzęki i przebarwienia skóry. Niektórzy odczuwają też lekkie swędzenie skóry. Jednak są to tymczasowe i zupełnie niegroźne dolegliwości, które ustępują samoistnie w ciągu kilku kolejnych dni. Czy wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym wymaga okresu rekonwalescencji? Absolutnie nie. Nie musisz brać zwolnienia lekarskiego w pracy po iniekcjach, możesz niemal od razu po zabiegu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jakich zaleceń po wypełnianiu doliny łez musisz przestrzegać?

Jeśli chodzi o zalecenia po ostrzykiwaniu doliny łez kwasem hialuronowym, pamiętaj, aby przez kilka dni po zabiegu wstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych i pływania na basenie lub otwartych zbiornikach wodnych. W tym czasie staraj się też unikać opalania i nie wystawiaj twarzy na ekspozycję słoneczną. Zrezygnuj również z łaźni parowej, komór zimna oraz sauny (wszystkich miejsc, w których skóra narażona jest na duże wahania temperatur). Jakich innych zasad musisz przestrzegać? Nie wykonuj makijażu przez 24h od zabiegu i staraj się nie dotykać twarzy dłońmi.

Chcesz dowiedzieć się, czy wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym jest bolesne? Nie, ponieważ lekarz medycyny estetycznej stosuje znieczulenie o działaniu miejscowym, które sprawia, że iniekcje preparatu z kwasem hialuronowym nie są dokuczliwe. Pamiętaj, że do wykonania tego typu procedury uprawniony jest tylko lekarz. Iniekcji nie może wykonywać kosmetolog ani kosmetyczka!

Jakie są wskazania do wypełniania doliny łez?

Wypełnianie doliny łez przeznaczone  jest dla osób po 35 roku życia, u których występują widoczne ubytki tkanki w okolicy oczodołu. Procedura ta będzie odpowiednia dla tych, którzy chcą poprawić wygląd skóry pod oczami i zniwelować cienie bez poważnej ingerencji chirurga plastyka. Wypełnianie doliny łez nie wymaga długiej i bolesnej rekonwalescencji, a rezultaty są odwracalne (z czasem kwas hialuronowy się wchłania, efekty utrzymują się około 12-16 miesięcy). Podskórne iniekcje certyfikowanym preparatem przywracają twarzy witalny wypoczęty i zdrowy wygląd. Oczywiście zabieg może być przeprowadzony także u młodszych osób, które ze względu na różne zewnętrzne i wewnętrzne czynniki zmagają się z bruzdami idącymi od wewnętrznego kącika oka po skosie twarzy. Przyczyną tego defektu może być np.:

  • przewlekły stres, 
  • nałogowe palenie papierosów,
  • niehigieniczny tryb życia, 
  • uwarunkowania genetyczne.

Wypełnianie doliny łez a przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również i wypełnianie doliny łez preparatem z kwasem hialuronowym wiąże się z pewnymi czynnikami wykluczającymi. Do podstawowych przeciwwskazań, które uniemożliwiają poddanie się podskórnym iniekcjom, należy:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niepełnoletność,
  • rany w obszarze zabiegowym,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • choroby nowotworowe,
  • zakażenie bakteryjne,
  • nadwrażliwość na którekolwiek składniki preparatu,
  • aktywne infekcje skóry np. opryszczka.

O wszystkich względnych i bezwzględnych przeciwwskazaniach do zabiegu poinformuje Cię lekarz podczas wstępnej kwalifikacji.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES