Ted Baker, popularny brytyjski detalista mody, ogłosił zamknięcie 15 sklepów i zwolnienie 245 pracowników w wyniku problemów finansowych. Przyszłość marki stoi pod znakiem zapytania.
Sytuacja Teda Bakera w Wielkiej Brytanii i Europie stała się napięta po zakończeniu współpracy z holenderskim partnerem AARC. Współpraca obejmowała prowadzenie sklepów i działalności internetowej marki na kontynencie. Jej zerwanie w styczniu 2024 roku wywołało szereg problemów dla brytyjskiego domu mody.
Problemy finansowe i zwolnienia w Ted Baker
22 marca No Ordinary Designer, czyli firma stojąca za marką, oficjalnie dostała się pod zarząd sądowy. Przyszłość marki Ted Baker wciąż pozostaje niepewna. Prowadzone są “zaawansowane dyskusje” z potencjalnymi nabywcami firmy.
Do 19 kwietnia zostanie zamkniętych 11 sklepów Ted Baker, co spowoduje utratę 120 miejsc pracy. Dodatkowo 25 stanowisk w centrali firmy zostanie zlikwidowanych, co oznacza utratę 100 kolejnych miejsc pracy. Cztery sklepy, które zostały zamknięte przed administracją, również wpływają na 100 stanowisk.
Przeczytaj również: Popularna drogeria internetowa trafia w ręce najbogatszego Polaka
Ted Baker – co to za marka?
Historia Teda Bakera rozpoczęła się w 1988 roku w Glasgow, gdzie firma stawiała pierwsze kroki jako marka odzieży męskiej. Z biegiem czasu firma rozszerzyła ofertę o odzież damską, akcesoria i kosmetyki, a firma silnie rozrosła się na terenie Wielkiej Brytanii i USA. Marka nawiązała również umowy licencyjne w Azji i na Bliskim Wschodzie.
W 2022 roku Ted Baker został kupiony przez Authentic Brands Group za 211 milionów funtów. Firma dołączyła do takich marek jak Reebok, Hunter czy Juicy Couture.
Więcej o marce Ted Baker przeczytacie na LaMode.Info