noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Zdrowy i spokojny sen – 3 naturalne sposoby

REKLAMA
noSlotData

Zanim będziesz musiał użyć jakiegoś konkretnego leku, aby osiągnąć spokojny i głęboki sen, możesz użyć bardziej naturalne alternatywy, które pomogą ci dobrze odpocząć. Odkryj wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić jakość swojego snu. Medycyna naturalna oferuje Ci skuteczne narzędzia do walki z bezsennością bez skutków ubocznych, jakie mogą wywołać tabletki nasenne.

Materiał sponsorowany

1. Naturalne suplementy ułatwiające zasypianie

  • Koral Sango. Jest to morski koralowiec o bardzo kompletnym składzie mineralnym (wapń, magnez, itp.), który pomaga zrównoważyć cykle snu. Nadaje się w przypadkach bezsenności ze zmęczeniem, niepokojem, lub mrowieniem w nogach. Zaleca się przyjmowanie 500 do 1500 mg dziennie z posiłkami, przez okres od 1 do 3 miesięcy. Należy unikać go w przypadku niewydolności nerek oraz u osób ze skłonnością do kamicy nerkowej.
  • Tryptofan i 5-HTP. Są to naturalne substancje, które zwiększają poziom serotoniny w mózgu, neuroprzekaźnika poprawiającego naturalne cykle snu. Należy stosować 400 do 800 mg tryptofanu lub 200 do 400 mg 5-HTP, 20 minut przed posiłkiem. Nie należy go przyjmować w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi, w ciąży lub w okresie karmienia piersią.
  • Witaminy kompleksu B (szczególnie B5, B6, B12). Są one niezbędne do utrzymania zdrowych cykli snu. Można je przyjmować w postaci tabletek multiwitaminowych.
mat. partnera

2. Rośliny o działaniu nasennym

  • Maczek kalifornijski. Stosowany w przypadku bezsenności z niepokojem ze względu na jego działanie relaksujące. Należy zażywać 250-500 mg na 30 minut przed snem. Należy unikać stosowania w sytuacji niewydolności oddechowej.
  • Głóg. Jest on stosowany jako łagodny środek rozluźniający, który pomaga poprawić jakość snu. Stosować 250-500 mg suchego ekstraktu na 30 minut przed snem. Nie należy go przyjmować, jeśli pacjent przyjmuje leki na nadciśnienie lub choroby układu krążenia.
  • Chmiel. Zalecany jest przy bezsenności towarzyszącej menopauzie (niepokój, uderzenia gorąca itp.). Stosować 200 do 350 mg ekstraktu przed pójściem spać. Należy przyjmować go przez krótki okres (1 do 2 tygodni) i nie przekraczać opisanych dawek. Nie nadaje się dla osób cierpiących na niewydolność oddechową.
  • Melisa cytrynowa. Stosuje się ją w zaburzeniach snu z mrowieniem lub dyskomfortem trawiennym. Przyjmować w postaci naparu przed snem. Należy jej unikać w przypadku występowania zaburzeń pracy tarczycy.
  • Rumianek, kwiat lipy i czerwona koniczyna. Mieszanka ta, sporządzona w równych proporcjach, pomaga utrzymać spokojny sen. Przyjmować w postaci naparu na 1 godzinę przed snem.
  • Kozłek lekarski. Zmniejsza napięcie i rozluźnia mięśnie. Dawka to jedna tabletka na 2 godziny przed snem.

3. Aromaterapia, która Cię zrelaksuje przed snem

Istnieją olejki, które pomagają wejść w stan głębokiego relaksu. Najbardziej odpowiednie są te pozyskiwane z melisy, bazylii, rumianku, tataraku, chmielu, lawendy, kwiatu lipy, mandarynki, majeranku, kwiatu pomarańczy, róży aleksandryjskiej, drzewa sandałowego i fiołka. Możesz wlać od 5 do 10 kropli wybranego olejku do gorącej wody w wannie i moczyć się przez 15 minut. Inną bardzo dobrą opcją jest wykonanie relaksującego masażu na skórze. Wybierz swój ulubiony olejek eteryczny i wymieszaj go z 2 lub 3 kroplami na łyżkę stołową oleju migdałowego, aby nie podrażnić skóry. Najważniejszym elementem jednak jest wygodny materac 160×200 od renomowanego producenta Hilding, który można zakupić na: materaceleszno.eu.

4. Środki nasenne, ostatnia deska ratunku

W niektórych przypadkach, gdy wszystkie środki mające na celu poprawę higieny snu zawiodły, lekarz może zalecić przyjmowanie pewnych form leków w celu leczenia bezsenności i poprawy odpoczynku. Nigdy nie zażywaj ich na własną rękę, nawet jeśli zostały ci wcześniej przepisane. Leki uspokajające rozluźniają mięśnie i zmniejszają napięcie. Należy jednak pamiętać, że leki te powodują uzależnienie, jeśli są przyjmowane w dużych dawkach przez długi czas, a także powodują senność w ciągu dnia, dlatego leczenie powinno być zawsze przepisywane i nadzorowane przez specjalistę.

mat. partnera

Zdjęcie główne: materiały partnera

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES