noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Czy euro jest walutą, w którą warto inwestować?

REKLAMA
noSlotData

Choć inwestowanie w waluty nie należy do najprostszych sposobów pomnażania pieniędzy, znajduje wielu zwolenników. Handel walutą może przynieść spory zysk przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy, lecz zawsze wiąże się z ryzykiem – nawet jeśli swoje plany skupiamy wokół dobrze znanego euro.

Zarobek na inwestowaniu w euro to łut szczęścia

Dość często można spotkać się z opinią, iż zarabianie na wahaniach kursowych euro to inwestycja minimalnego ryzyka. Waluta wspólnoty europejskiej jest przecież silna, konkurencyjna nawet wobec dolara. Jeśli jednak nie wiemy, jakie czynniki wpływają na kurs euro lub też nie zdajemy sobie sprawy z dynamiki i zmienności rynku walutowego, możemy podjąć złe decyzje, narażając się tym samym na straty. Obstawiając spadek lub wzrost wartości waluty na zasadzie loterii, szansa na zarobek będzie niewielka, dlatego zamiast polegać na intuicji, warto przyjrzeć się bliżej aspektom makroekonomicznym, oddziałującym na notowania EUR. Obserwując, jak kształtuje się cena euro w odniesieniu do bieżących informacji ze świata, da się wywnioskować naprawdę dużo. Trzeba tu jednak pamiętać o odpowiedzialności i konsekwencji, tak jak w przypadku prowadzenia własnego biznesu, w przeciwnym wypadku można bowiem źle wyjść na tej inwestycji. Pomóc może ustalenie konkretnego planu działania.

Jak zacząć inwestować w euro?

Sprawa wydaje się prosta. Wystarczy przecież możliwie najtaniej kupić euro, a później sprzedać drożej, czyli z zyskiem. W tym momencie pojawia się jednak szereg pytań, a przede wszystkim jedno podstawowe: kiedy opłaca się zrealizować jedną i drugą operację? Nie mając wyczucia, ile da się zarobić na różnicy, dajmy na to 40 groszy, albo nie wiedząc, czy aktualny kurs euro sprzyja nabyciu waluty, najlepiej zacząć od stosunkowo małych kwot, działając pomału i uzbrajając się w cierpliwość. W ten sposób oswoimy się ze zmiennością rynku walutowego i unikniemy impulsywnych decyzji. Możemy co najwyżej przegapić okazję, co i tak jest lepsze, niż strata pieniędzy. Ponadto trzeba pamiętać, że inwestujemy nie tylko środki finansowe, ale też swój czas, który jest przecież równie cenny. Jeśli jednak poświęcimy go na przeanalizowanie okoliczności mogących powodować wahania kursu euro, np. sytuacji gospodarczej państw należących do UE bądź zamierzeń Europejskiego Banku Centralnego, nasze posunięcia będą bardziej świadome.

Wymiana euro – formalność, która ma znaczenie

Dążąc do efektywnego handlu walutami podstawą jest także wymiana euro na zł lub złotych na euro z jak najniższym spreadem walutowym. Wyliczymy go bardzo łatwo – odejmując od kursu sprzedaży waluty kurs jej skupu. Otrzymaną różnicę możemy również przedstawić jako wynik wyrażony w postaci % ze średniego kursu rynkowego. W bankach i stacjonarnych kantorach spread dla pary EUR/PLN oscyluje zwykle w granicach 6-8%. W porównaniu do kantorów online, np. Internetowykantor.pl to naprawdę dużo, bowiem tutaj koszt wymiany jest dziesięciokrotnie niższy. E-kantor stanowi więc najlepsze miejsce do zrealizowania korzystnej wymiany, jest przy tym także pomocny w zakresie śledzenia notowań. Na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ zarówno średni kurs euro, jak i tabela kursów kantoru są aktualizowane co kilka sekund, a transakcji dokonać możemy o dowolnej porze, co chroni nas i przed ewentualną zmianą kursu na mniej korzystny, i przed przeoczeniem dobrej okazji.

Słowem – zainwestować oszczędności w euro warto, o ile nauczymy się decyzje podejmować ostrożnie i realnie będziemy angażować się w działania zmierzające ku zarobkowi. Handel walutami to nie bierny dochód, lecz zajęcie wymagające tak aktywności, jak i cierpliwości.

Materiał sponsorowany

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES