noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

#1 Playlista projektanta: Kas Kryst

REKLAMA
noSlotData

Przy jakiej muzyce pracują projektanci, jakie piosenki kojarzą im się z dzieciństwem i które gwiazdy najchętniej by ubrali? Dzięki naszemu nowemu cyklowi, który nosi tytuł Playlista projektanta dowiecie się wielu muzycznych ciekawostek o naszych rodzimych twórcach, a także posłuchacie ich ulubionych piosenek. Zapraszamy!

Na krótkie pytania jako pierwsza odpowiedziała Kas Kryst. Chociaż projektantka publicznie przyznaje się do bezwarunkowej miłości do czerni, to jej gust muzyczny nie jest wcale taki jednokolorowy i ciemny. Wręcz przeciwnie, na jej playliście znajdzie się miejsce na hity z lat osiemdziesiątych, a we wspomnieniach przewiną się również i Spice Girls.

Przy jakiej muzyce najczęściej pracujesz?

Muzyce spokojnej, relaksującej i nierozpraszającej. Gra gdzieś po cichu w tle.

Czy jakaś piosenka szczególnie zainspirowała Cię kiedyś podczas powstawania którejś z Twoich kolekcji lub jej pojedynczego elementu?

Duży wpływ na finalny wygląd kolekcji na wiosnę-lato 2014 miała twórczość The Knife. Na pokazie leciała piosenka You Take My Breath Away, która idealnie wpasowała się w klimat i oddawała ducha mojej twórzości w tamtym okresie.

https://www.youtube.com/watch?v=r2CpcLvc90M

Jaka piosenka towarzyszyła Twojemu pierwszemu pokazowi? 

Na moim pierwszym pokazie podczas Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi leciało The Streets z piosenką Close The Book.

Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie z muzyką w tle?

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, ponieważ przez większość życia uprawiałam taniec towarzyski. Jednym z pierwszych wspomnień związanych z muzyką i tańcem były moje pląsy w wieku trzech lat do przebojów The Beatles.

Które piosenki zawsze lecą u Ciebie na imprezie?

Przeboje lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zawsze muszą się pojawić.

Czy jest jakaś gwiazda muzyczna, którą wyjątkowo chciałabyś ubrać?

Z rodzimych najbardziej Brodkę i Dawida Podsiadło. Z zagranicznych byliby to: Harry Styles, James Bay, Skin, Lorde, Rihanna, MO.

Jakie piosenki kojarzą Ci się z Twoimi najbliższymi przyjaciółmi?

Twórczość Spice Girls totalnie kojarzy mi się z moimi przyjaciółkami.

Jeśli mogłabyś cofnąć się w czasie, którego artystę muzycznego chciałabyś poznać?

Byłby to Kurt Cobain.

Najlepszy koncert Twojego życia?

Mam tyle wspaniałych wspomnień z koncertów i festiwali muzycznych, że ciężko mi się zdecydować. Mam nadzieję, że ten najlepszy jeszcze przede mną!

Rozmawiała: Tatiana Zawrzykraj

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES