Żyjemy w ciągłym pośpiechu, cierpimy na brak czasu, stale zapominamy o istotnych sprawach. Jak to zmienić? W bardzo prosty sposób: patrząc na swoje odbicie. Jeśli nie wierzycie, przyjrzyjcie się bliżej polskiemu produktowi Mirrocool, który jest… inteligentnym lustrem.
W 2016 roku globalny rynek “inteligentnych luster” wyceniany był na ponad 440 mln dolarów, a prognozy przewidują, że do 2022 roku jego wartość będzie bliska 783 mln. Właśnie w tym miejscu pomysł na biznes odnalazł polski start-up – MirroCool z Wojtkiem Kaszyckim, Andrzejem Sadowskim oraz Bartkiem Chrzanowskim na czele.
Firma to grupa ludzi zafascynowanych innowacjami, które można przenieść do codziennego życia. Obszary zainteresowań? Najróżniejsze – od produkcji luster, przez wizualne systemy monitoringu, na kontroli dostępu kończąc. A efekt finalny to nowatorskie lustro.
Bo choć lista produktów smart, które mają ułatwić nam codzienne życie jest niezwykle długa, to rozwiązanie Mirrocool jest fenomenem na rynku. I to prosto z Polski! Prosty w obsłudze, intuicyjny oraz elegancki sprzęt obsługuje się za pomocą ekranu z widgetami oraz dedykowanej aplikacji na smartfony.
Głównym zadaniem inteligentnego lustra jest poprawa komfortu życia domownika. Każdy domownik posiada własny profil, a dzięki komputerowi na ekranie wyświetlają się spersonalizowane i przydatne informacje. Masz dziś spotkanie o 11. na ul. Długiej, Autobus odjeżdża o 10.30 lub Deszczowo dziś – nie zapomnij zabrać parasola – to tylko kilka przykładów umiejętności inteligentnego lustra. Mirrocool ukaże ci także aktualny plan dnia, ale też przypomni o zażyciu leków i urodzinach ważnej osoby.
Inne możliwości lustra Mirrocool dotyczą kompatybilności z social mediami – lustro może wyświetlać aktualne newsy czy wpisy znajomych z Facebooka. Wydaje się, że to już dużo? A to nie wszystko – lustro zadba także o… bezpieczeństwo w domu, wysyłając powiadomienia o intruzie. Jedno lustro, jednak jego możliwości z powodzeniem zastąpią osobistego asystenta.
By projekt mógł trafić do produkcji na ogromną skalę konieczne są fundusze. Jeszcze w maju poprzez crowdfundingowy serwis Kickstarter ruszy zbiórka – sprawdź tutaj. Na osoby, które wesprą projekt czekają m.in. zniżki i wcześniejszy dostęp do produktu.