[vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Rozwój technologii sprawia, że na rynku stale pojawiają się nowoczesne urządzenia dedykowane przedsiębiorcom. Przykładem są terminale płatnicze, które współcześnie trudno jednak uznać za nowość – są one dostępne w większości punktów handlowo-usługowych. Czy inwestycja w takie urządzenie rzeczywiście się sprawdza?
Terminal płatniczy to urządzenie pozwalające na regulowanie rachunku przy użyciu karty płatniczej, np. debetowej lub kredytowej. Z punktu widzenia konsumentów, takie rozwiązanie jest bardzo często opłacalne – eliminuje konieczność noszenia ze sobą gotówki, a dodatkowo umożliwia czerpanie korzyści w postaci np. gromadzonych punktów, które następnie mogą być wymieniane na nagrody rzeczowe. Jak do terminali płatniczych podchodzą przedsiębiorcy? Czy z ich punktu widzenia wprowadzenie do sklepu takiego urządzenia jest rozwiązaniem opłacalnym?
Wynajmij terminal płatniczy
Na rynku działa przynajmniej kilkanaście firm oferujących wynajem terminali płatniczych. Dodatkowo terminale płatnicze oferuje część działających na rynku banków (np. mBank, Raiffeisen Polbank). Dla przedsiębiorców prowadzących punkty handlowo-usługowe skorzystanie z oferty takich podmiotów może być bardzo korzystne, bo podpisanie umowy o wynajem eliminuje konieczność samodzielnego nabycia urządzenia.
Jak wygląda wynajem terminala płatniczego? Przedsiębiorca podpisuje stosowną umowę z wybraną firmą lub bankiem. W zamian za możliwość korzystania z terminala jest zobowiązany uiszczać miesięczną opłatę. Dodatkowo musi liczyć się z tym, że firma wynajmująca urządzenie będzie naliczać prowizje od przeprowadzanych transakcji. Dobrą informacją jest to, że z uwagi na dużą konkurencję między dostawcami terminali, wysokość prowizji przedsiębiorca może negocjować. Stawki zaczynają się już od 1% w górę. Aby wynajem terminalu się opłacał, to musimy policzyć swoje obroty. Im wyższe, tym lepiej.
Najczęściej spotykane dodatkowe opłaty:
- pin pad
- karta sim
- utrzymanie danych w systemie
- ubezpieczenie PCI
- logo
- opłata serwisowa
- opłata za fakturę papierową
- koszt obsługi minimalnego obrotu
- opłata za dostęp do raportów online
Istnieje również możliwość zakupu samego terminala. Ceny zaczynają się już od 300zł.
Prosta obsługa – bez dodatkowych szkoleń
Terminale płatnicze to urządzenia, które są projektowane z myślą o wygodzie użytkowników. Oznacza to, że ich obsługa jest niezwykle prosta – najczęściej wystarczy czytać komunikaty wyświetlane przez urządzenie na monitorze, by sprawnie sfinalizować transakcję. Przedsiębiorca rozważający użycie w swojej firmie terminala płatniczego powinien zwrócić uwagę na to, czy firma udostępniająca takie urządzenie oferuje pomoc w przypadku awarii.
Gdy mowa o awarii terminala, warto pamiętać, że firma go udostępniająca powinna zaoferować więcej niż tylko bezpłatną naprawę urządzenia – dobrze, by na czas serwisu przedsiębiorca otrzymał produkt zastępczy. W ten sposób nie będzie musiał informować konsumentów o awarii sprzętu i tym samym tracić zarobku.
Rozwiązanie, które się opłaca
Wynajęcie terminala płatniczego jest opłacalne. Dlaczego? Współcześnie coraz więcej konsumentów decyduje się na kartę kredytową, kartę debetową otrzymuje zaś do założonego rachunku osobistego. Noszenie takich kart w portfelu stało się powszechnym nawykiem, a płacenie nimi jest przyjemnością. Dla przedsiębiorców znaczenie powinny mieć przy tym różne badania przeprowadzane przez grupy naukowców. Dowiedli oni, że konsumenci płacący kartami płatniczymi wydają znacznie więcej niż wówczas, gdy kupują za gotówkę.
Przedsiębiorcy prowadzący punkty handlowo-usługowe i chcący zwiększyć swoje zyski powinni docenić korzyści płynące z wprowadzenia możliwości korzystania z kart płatniczych. Działający terminal płatniczy może również wpłynąć na poprawę konkurencyjności i tym samym ograniczyć środki przeznaczane na reklamę. A każde rozwiązanie ukierunkowane na rozwój przedsiębiorstwa jest opłacalne.
Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem praca-rybnik.info
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_js]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[/vc_raw_js][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]