noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Moda męska elegancka

Moda męska elegancka – o czym powinien wiedzieć każdy gentleman?

REKLAMA
noSlotData

Moda męska elegancka wpisująca się w klasyczne ramy skutecznie opiera się upływającemu czasowi. Garnitury, białe koszule, gustowne trencze i inne elementy od lat obecne w męskiej garderobie doskonale prezentują się na każdym mężczyźnie, niezależnie od jego wieku i preferowanego na co dzień stylu. Jakich zasad powinien przestrzegać każdy mężczyzna przygotowujący strój na specjalne okazje? Oto kilka podstawowych zasad, które rządzą w świecie męskiej elegancji.

Materiał sponsorowany

Strój dopasowany do okazji

Bordowy garnitur na przyjęciu, na którym obowiązuje black tie? Nie popełnij poważnego faux pas! Na wieczornych spotkaniach o
formalnym charakterze obowiązują ściśle określone normy dotyczące ubioru. Niedostosowanie się do wytycznych może zostać odebrane jako przejaw ignorancji i braku szacunku do gospodarza. Dress code black tie dopuszcza jedynie ciemne, klasyczne zestawienia – garnitur lub smoking w czarnym lub granatowym kolorze połączony z białą koszulą.

Kropką nad i są dodatki – krawat lub muszka (ten element musi być umiejętnie dobrany do typu koszuli, a przede wszystkim kołnierza), skórzane buty (najlepiej oksfordy lub lotniki) i pasek, spinki oraz poszetka.

Włożenie wzorzystej koszuli albo modnych mokasynów jest niewskazane. Nieco większą swobodę mają panowie kompletujący strój wpisujący się w ramy „coctail dress code”, a jeszcze większa dowolność obowiązuje w przypadku półformalnego „smart casual”, określanego mianem „sportowej elegancji”.

Moda męska elegancka: jakość na pierwszym miejscu

Nawet modny, idealnie dopasowany do sylwetki płaszcz czy marynarka nie będą dobrze się prezentować, jeśli będą uszyte z niskiej jakości tkanin. Swoją szafę warto oprzeć na odzieży uszytej ze szlachetnych materiałów – wełny, organicznej bawełny, lnu, jedwabiu i naturalnej skóry. Odzież klasy premium zapewni Ci nie tylko nienaganną prezencję, ale również komfort. Tkaniny pochodzenia naturalnego przepuszczają powietrze, nie niszczeją podczas prania, zapewniają swobodę ruchów i termoregulację niezależnie od pogody.

Kupno wełnianego płaszcza, garnituru z domieszką jedwabiu czy lnianej koszuli jest niemałym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że w parze ze stosunkowo wysoką ceną idzie w tym przypadku jakość. Możesz mieć pewność, że odzież z wysokogatunkowych materiałów, pielęgnowana zgodnie z zaleceniami producenta, zachowa nienaganną formę przez lata.

Koszula z krótkim rękawem – kiedy można ją włożyć?

Koszula z krótkim rękawem, nawet biała i stylowa, nie idzie w parze z formalną modą męską elegancką. Na oficjalne spotkania zawsze wkładaj starannie wyprasowaną, gładką koszulę z długim rękawem. Tego typu odzież nie może być łączona z marynarką. Letnią, lekką koszulę z krótkim rękawem możesz łączyć z casualowymi elementami garderoby – chinosami, szortami, tenisówkami i sneakersami. Tego typu zestawienie znakomicie sprawdzi się na spacerze czy zakupach, ale nie w restauracji z wykwintnym menu.

Odzież skrojona na miarę

Poświęć czas na dopasowanie odzieży do swojej budowy anatomicznej. Marynarka ze zbyt długimi rękawami, za krótka koszula albo płaszcz marszczący się na plecach będą wyraźną rysą na wizerunku. Pamiętaj o kilku zasadach:

  • rękaw marynarki powinien sięgać niewiele za nadgarstek i wystawać spod marynarki o 1-2 cm;
  • dobrze dobrana marynarka będzie dzielić sylwetkę na pół. Klasyczne marynarki zakrywają pośladki w 75%. Casualowe modele sportowe są nieco krótsze i luźniejsze;
  • sprawdź, czy kieszenie spodni nie rozchodzą się na boki. Po założeniu paska w okolicach kroku nie powinno tworzyć się nieestetyczne marszczenie;
  • spodnie nie mogą być za długie. Nogawka powinna jedynie dotykać
    cholewki;
  • marynarkę zawsze przymierzaj razem z koszulą;
  • do garnituru wkładaj czarne i wysokie skarpety, które nie odsłonią
    łydek, kiedy będziesz siedział.

Sztuka łączenia kolorów w modzie męskiej eleganckiej

Umiejętnie dobrane kolory podkreślają atuty urody oraz maskują drobne mankamenty. Styliści zaznaczają, że podczas komponowania stroju należy zachować umiar i trzymać się zasady trzech barw. Oznacza to, że w jednej stylizacji powinieneś łączyć tkaniny w maksymalnie trzech tonacjach. Trzymając się tej reguły, unikniesz chaosu.

Sklep z garniturami – pomoc, której potrzebujesz

Samodzielne skompletowanie stylizacji na wielkie wydarzenie może przysporzyć niemałych trudności. Nie musisz być ekspertem z dziedziny męskiej elegancji, aby nienagannie się prezentować i doskonale czuć. Odwiedź Giacomo Conti – w sklepie z garniturami, koszulami, obuwiem i dodatkami znajdziesz ogrom inspiracji i uzyskasz pomoc doradców, którzy znają tajniki męskiej mody od podszewki. W projektach marki włoski design łączy się z polską tradycją krawiecką, tworząc doskonały, uzupełniający się duet. Sklep z garniturami oferuje nie tylko wysokiej klasy odzież, galanterię i dodatki, ale również możliwość przeróbek krawieckich oraz usługę szycia na miarę.

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES