noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Najciekawsze podcasty o modzie

REKLAMA
noSlotData

Podcasty śmiało wkraczają do naszej codzienności. Także modowej. Szukasz porady jak przebić się na rynku? Masz idoli, o których chcesz wiedzieć więcej? A może po prostu szukasz interesującej rozrywki, której nie zapewniają Ci już seriale? Oto audycje, na które naszym zdaniem warto poświęcić czas.

ROZMOWY ULI WISZOWATEJ

Podcasty stały się alternatywą do czytania w codziennym, zabieganym życiu. Postanowiliśmy dać Wam okazję poznania inspirujących Polek i Polaków w naszych autorskich rozmowach. Poznajcie kobiety, które pracują w branży i robią ciekawe rzeczy, budują swoje firmy, często w duchu zrównoważonej mody. Oto one:

KREATYWNI odc. 1: “Vintage uwalnia od nadmiaru” – Paulina Zajdecka z Keep The Label

Pierwszym gościem Uli Wiszowatej jest Paulina Zajdecka, założycielka komisu z modą luksusową, Keep The Label. Paulina opowie o tym, jak w zrównoważony sposób wymieniać stare na nowe oraz o magii mody vintage.

KREATYWNI odc. 2: O modzie odpowiedzialnej i trendzie na minimalizm z Julią Turewicz

W drugim odcinku “Kreatywnych” usłyszycie Julię Turewicz, połówkę polskiej marki NAGO. Jak wygląda trend na minimalizm oczami marki modowej? Czy ten biznes w ogóle może być eko?

[PODCAST] KREATYWNI odc. 3: Renowacja obuwia jako sposób na biznes – Martyna Zastawna z WoshWosh

W 3 odcinku “Kreatywnych” poznamy historię ekobiznesu, który powstawał w czasach, gdy o ekologii nikt jeszcze nie mówił. Martyna Zastawna, założycielka WoshWosh, odpowie również na pytanie, czy w dzisiejszych czasach na renowacji obuwia da się zarobić.

CZŁOWIEK

Oh Boy

„Oh Boy”podcast przygotowany przez redakcję Manrepeller to nasza pierwsza propozycja. Gośćmi audycji są głównie kobiety, (a wśród nich Emily Weiss – założycielka marki kosmetycznej Glossier, stylistka Shiona Turini czy aktorka/prezenterka/celebtrytka Alexa Chung). Tematów jest cały wachlarz – od wiary we własne możliwości, przez osiągnięcia zawodowe, aż po (niekiedy bardzo wymagające) życie rodzinne. Duża dawka dobrej energii i wsparcia – gwarantowana.

UnStyled By Refinery29

Podobne historie, chociaż w nieco innym ujęciu – bo z perspektywy codziennego ubrania – opowiada „UnStyled By Refinery29”. Christene Barberich – współzałożycielka portalu Refinery29 przepytuje swoich gości (m.in. Laurę Brown, siostry Mulleavy, Mirandę Kerr) i sprawdza czy sposób w jaki się ubieramy może wpływać na nasz życie.

Monocycle

„Monocycle” to jednoosobowa audycja założycielki Manrepeller – Leandry Medine. Mieszkająca w Nowym Jorku bizneswoman i influencerka, zmaga się z troskami podobnymi do tych, jakie ma większość z nas. Z tą różnicą, że Leandra nie boi się o nich mówić głośno, a „Monocycle” to dla niej jeden ze sposobów na przepracowanie ciężkich tematów.

BIZNES i KARIERA

Podcastów biznesowych na rynku jest całe mnóstwo, ale te wartościowe, dotyczące biznesu i kariery w modzie, można policzyć na placach jednej ręki.

The BoF Podcast

The Business of Fashion co tydzień serwuje jeden odcinek nagrania, w którym omawiane są nie tylko sukcesy, ale także i bolączki branży. Redakcja rozkłada na czynniki pierwsze zawody, przepytuje profesjonalistów i omawia bieżące wydarzenia. Jeżeli lubicie trzymać rękę na pulsie – ten podcast jest dla Was!

The Glossy Podcast

The Glossy to portal mocno skupiony na technologii w modzie. I tego też dotyczą cotygodniowe podcastowe audycje. Producenci zapraszają do rozmowy przedstawicieli marek, dla których technologia stanowi absolutny must, jeżeli chodzi o rozwój firmy. Szczególnie polecamy rozmowy z Alizą Licht (wcześniej znana światu jako PR-owa czarodziejka – @dknyprgirl, obecnie króluje w Alice+Olivia), Olivią Kim z Nordstrom, (której nowy concept store otwarty w ubiegłym roku w LA to prawdziwy majstersztyk, jeżeli chodzi o połączenie mody, technologii i experience’u) oraz Kenem Downingiem (Neiman Marcus) na temat przyszłości fashion weeków.

The Barneys Podcast

Najnowszą propozycją dotyczącą kariery w branży kreatywnej jest podcast przygotowany przez… dom handlowy Barneys. Każdy odcinek “The Barneys Podcast” to rozmowa z ludźmi z branży – o tym dlaczego zdecydowali się na kreatywny zawód i jaką drogę musieli pokonać, by osiągnąć sukces. Wśród gości pierwszego sezonu znaleźli się m.in. światowej sławy makijażystka Gucci Westman czy redaktor „Teen Vogue” i „Allure” – Phillip Piccardi.

MODA i STYL

Vogue Podcast

Podcast magazynu „Vogue” to absolutna podstawa dla każdego fana mody. Jak wiadomo hasło „Vogue” otwiera każde drzwi, a prowadzący Andre Leon Talley z miejsca podbija serca gości i słuchaczy. Do studia „Vogue” zaproszony był już niemal każdy, kto liczy się w branży. Chcecie posłuchać co do powiedzenia ma Anna Wintour, Tom Ford, a może Andrew Bolton – podcast „Vogue” zaprasza. Royal Wedding? Oscary? ALT zdradzi Wam wszystkie tajemnice.

Fashion No Filter

Kolejna warta uwagi audycja to „Fashion No Filter” prowadzona przez blogerki Monicę Ainley i Camillę Charriere. Dziewczyny jeżdżą na pokazy, rozmawiają z właścicielami marek, a nawet… organizują konkursy stylizacji. Dużo humoru, ciekawi goście i luźne podejście do tematu. Minusy – tylko 9 odcinków, które kończą się zdecydowanie za szybko.

https://www.instagram.com/p/BMhH_r0BkWL/?hl=pl&taken-by=fashionnofilter

SHOWstudio

Podcast SHOWstudio to propozycja dla prawdziwych pasjonatów. Nick Knight po raz kolejny udowadnia, że do współpracy jest w stanie przekonać każdego. Moda, fotografia, film, ilustracja – każda z tych dziedzin jest godnie reprezentowana w audycjach SHOWstudio. Każdy z 88 odcinków to inny, wyjątkowy gość. Marina Abaramovic, Gareth Pugh, Suzy Menkes – alternatywnie? Być może, ale kto powiedział, że podcasty muszą być mainstreamowe?

NAJBARDZIEJ ARTYSTYCZNY PODCAST WSZECHCZASÓW?

Ostatnia propozycja – najnowsza spośród wszystkich przedstawionych – wywołała niemałe poruszenie w świecie mody. Autorem podcastu jest bowiem John Galliano – projektant z niełatwą przeszłością, który obecnie stoi na czele domu mody Maison Martin Margiela. Podcast “THE MEMORY OF… With John Galliano” jest uzupełnieniem pierwszej, męskiej kolekcji Artisanal. Projektant opowiada o procesie tworzenia kolekcji dla MMM, ale nawiązuje także do tego co dzieje się w modzie obecnie. Potraktujcie krótką – bo tylko 12-minutową – audycję eksperymentalnie. Wyjątkowy akcent Galliano plus jego przemyślenia to mieszanka wybuchowa. To może być ciekawe doświadczenie!

>>> Przeczytaj również: Propozycja na weekend. Które filmy o modzie warto zobaczyć?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES