5 nawyków kobiet z idealną cerą

776
najlepsze sposoby na idealną cerę
Źródło: cosmopolitan.com

Nie wszystkie kobiety z piękną i promienną cerą mają do dyspozycji drogie kremy i cały sztab specjalistów. Na szczęście wypracowanie sobie pewnych nawyków może sprawić, że wygląd naszego największego organu ulegnie poprawie. Co robią kobiety, żeby mieć nieskazitelną skórę? Oto 5 sposobów na idealna cerę. To dziecinnie proste!

Codzienne stosowanie kremu z filtrem

Krem przeciwsłoneczny jest nieodzownym elementem lata. Jeśli nie chcemy mieć nosa niczym Rudolph warto stosować krem codziennie. Oprócz zapobiegania rakowi skóry, co jest ważnym powodem stosowania kremów z filtrem SPF, promienie słoneczne wysuszają naszą skórę. Ochrona przeciwsłoneczna jest więc równie ważna na co dzień, a nie tylko na plaży. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym pomogą w walce z szybkim starzeniem się skóry czy pojawianiem się przebarwień.

Idealna cera podczas snu

Rozumiemy, że czasem człowiek jest tak zmęczony, że usypia w progu drzwi. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy wyczerpane, poświęćmy chwilę na usuniecie make-upu, który w nocy może pogłębić nasze pory i doprowadzić do powstania trądziku. Jeśli szybko chcemy usunąć makijaż, użyjmy dwóch najważniejszych substancji: delikatnego środka z witaminą B3 i oleju – idealnie sprawdzi się nawet olej kokosowy.

Cotygodniowe złuszczanie

Aby nasza skóra była promienna, musimy pomóc jej pozbyć się martwego naskórka. Niezależnie od tego, czy używamy peelingu chemicznego, czy mechanicznego, złuszczanie pomoże nam uzyskać gładką i miękką skórę. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z peelingiem i nie stosować zbyt mocnych produktów, ponieważ może to doprowadzić do problemów z zapaleniem skóry czy nasilającym się trądzikiem różowatym. Złuszczanie raz czy dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczą.

Walka z niedoskonałościami

Wszelkie pojawiające się pryszcze najlepiej zostawić w spokoju. Kiedy bardzo kuszą ostatecznie można spróbować je wycisnąć za pomocą chusteczki higienicznej, jednak bardziej prawdopodobne jest, że pogorszymy sprawę. Bakterie mogą roznieść się dalej na skórę, palce i paznokcie, co spowoduje pogłębienie stanu zapalnego. Warto przyłożyć kostkę lodu na rumień i zastosować środek punktowy do walki z niedoskonałościami. To lepsze niż drastyczne i bolesne wyciskanie.

Zakaz dotykania twarzy

Tak, brzmi to absurdalnie, ale kobiety z piękną cerą w ciągu dnia trzymają ręce przy sobie. Nie należy dotykać wyprysków, ponieważ może to powodować bliznowacenie, zakażenia i ciemne plamy. Zasada ta tyczy się również nawyków typu dotykania podbródka w czasie słuchania rozmowy. Według nowojorskiego dermatologa Melissy Kanchanapoomi Levin z instytutu klinicznego Mount Sinai Icahn School of Medicine, nawyk dotykania twarzy przenosi bakterie na skórę, powodując pęknięcia i zatkane pory.

Oprócz wymienionych wyżej zasad ważnymi elementami są oczywiście odpowiednie nawodnienie oraz dieta. Ważne, aby nawilżać skórę, uprawiać sport, spać na czystej poduszce i regularnie czyścić swój telefon. Małe zmiany mogą dać olbrzymie efekty. Idealna cera w zasięgu naszych rąk. To do dzieła!

Autor: Monika Szabelska