Wyjątkowy projekt witryny w Poznaniu

1497
Fot. Joanna Frota

Witryna inna niż wszystkie: dynamiczna instalacja, która inspiruje, zachwyca i zatrzymuje wzrok, przenosząc przechodniów do odrealnionego świata mody.  To kolejny projekt LPP związany z promocją visual merchandisingu w naszym kraju.

Projekt BLOW ME AWAY powstał pod koniec września 2016 w Poznaniu, na pasażu handlowym przy ulicy Półwiejskiej. Autorką tej odważnej koncepcji jest Małgorzata Botor, osoba odpowiedzialna za wygląd wszystkich witryn salonów Sinsay. W jej wizji nietypowe wejście do butiku i jego układ funkcjonalny (poznański sklep jest jednym z niewielu zlokalizowanych poza centrami handlowymi), miały być zaaranżowane w zaskakujący i intrygujący sposób. Powstała trójwymiarowa instalacja artystyczna, w której część elementów unosi się w powietrzu, niemal wiruje niczym w barokowej kompozycji. Iluzja ruchu, dynamika i intrygujące rekwizyty jakie wykorzystano w projekcie (obrazki, rozbita wieża z szuflad), wpisują się w międzynarodowy trend Artisan. Nietuzinkowe stylizacje manekinów i tajemnicza kolorystyka przykuwają wzrok i fascynują, eksponując kreatywne podejście marki Sinsay do mody. Same manekiny również są bardzo ciekawe i nietypowe.

fro_7695_745x497Przy tworzeniu projektu pomagała zaproszona przez Małgorzatę Botor artystka, Margaret West, znana w Holandii stylistka i projektantka mody. Margaret, dawniej szefowała showroomowi Hans Boodt, obecnie jest właścicielką własnej marki odzieżowej. Projektantka stworzyła kreację dla głównego manekina, który unosi się, stwarzając przy tym wrażenie, że balansuje na palcach, wbrew grawitacji. Nadano mu bardzo teatralnego, odrealnionego wyglądu. Dwa pozostałe manekiny zostały ubrane w nieco innym, futurystycznym i minimalistycznym stylu. Efekt współpracy Małgorzaty Botor z Margaret West zaowocował powstaniem wyjątkowo ciekawej, intrygującej i pięknej witryny, która nie pozwala przejść obok obojętnie.

Autor projektu: Małgorzata Botor, Shop Window Designer

Współpraca: Margaret West

Zdjęcia: Joanna Frota dla Sinsay

Film: Jarek Tokarski dla Sinsay

Realizacja: Jard

Sinsay witryna LPP
Fot. Joanna Frota