PODSUMOWANIE TYGODNIA: Pica Pica kontra W.Kruk, konferencja #BoFVOICES, Chanel rezygnuje z futer i skór egzotycznych

W mijającym tygodniu nie obyło się bez kontrowersji na naszym rodzimym modowym podwórku. Jedną z najgłośniejszych kwestii ostatnich dni był spór pomiędzy twórczyniami bloga Pica Pica a firmą W.Kruk, autorem łudząco podobnej marki, Picky Pica. Ostatnie dni upłynęły również pod hasłem niezwykle ważnej dla branży konferencji #BoFVOICES zorganizowanej przez portal “Business of Fashion”. Co jeszcze wydarzyło się w świecie mody? Sprawdzicie w naszym cotygodniowym podsumowaniu. 

Kontrowersje w świecie mody

Do najgorętszego i najczęściej komentowanego tematu ostatnich dni, zdecydowanie trzeba zaliczyć konflikt pomiędzy konceptem Pica Pica a firmą jubilerską W.Kruk. Twórczynie popularnego portalu oskarżają biżuteryjnego giganta o jawne skopiowanie ich własnych pomysłów. Czy firma dopuściła się kradzieży intelektualnej? Specjalnie dla Was, sięgnęłyśmy po fachową opinię prawnika w tej kwestii. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów zamieszania, zapraszamy TUTAJ.

Moda

Jednym z najważniejszych wydarzeń świata mody w ostatnich dniach była konferencja #BoFVOICES. Redakcja portalu „The Business of Fashion” zaprosiła największe biznesowe mózgi do dyskusji na temat tego, co dzieje się w branży i jaka czeka ją przyszłość. Podsumowanie najważniejszych refleksji odnajdziecie TUTAJ.

Virgil Abloh, twórca marki OFF-WHITE oraz dyrektor kreatywny męskiej linii Louis Vuitton, to zdecydowanie człowiek wielu talentów. Projektant, architekt, DJ – ciężko wymienić wszystkie profesje, które ma na swoim koncie. Z okazji współpracy z magazynem Kaleisocope, Abloh urdzielił wywiadu portalowi Dazed, a my przytaczamy jego najciekawsze fragmenty. O twórczości, pierwszych inspiracjach i planach Abloha, przeczytacie TUTAJ.

źródło: kaleidoscope.media

6 grudnia w warszawskim STUDIO ATM Dawid Woliński zaprezentował swoją najnowszą kolekcję stworzoną wspólnie z marką Martini. Projekty, osadzone zostały głównie w czerni, zostały przełamane elementami w kolorze energetyzującej czerwieni. TUTAJ zobaczycie najciekawsze propozycje z wybiegu.

CSR

Kolejny ważny krok w stronę odpowiedzialnej mody właśnie został poczyniony. Dom mody Chanel ogłosił w mijającym tygodniu, że wycofuje się z używania do produkcji skór egzotycznych oraz futer naturalnych. Jak tę niezwykle ważną decyzję argumentują przedstawiciele marki, sprawdźcie TUTAJ.

Trendy

Specjaliści Instytutu Pantone wybrali wiodący kolor na zbliżający się rok. Po dość ciężkim i przygnębiającym Ultra Violecie, przyszedł czas na zdecydowanie bardziej optymistyczną opcję. Kolorem roku 2019 został Pantone 16-1546 Living Coral. Jaka idea kryje się tegorocznym wyborem, dowiecie się TUTAJ.

źródło: pantone.com

Pozostając w temacie trendów, w tym tygodniu przybliżamy nadchodzące tendencje w mediach społecznościowych. Co czeka nas na najpopularniejszych platformach w 2019 roku? Dowiedzie się z naszego raportu TUTAJ.

Marketing modowy

Cross marketing to ostatnimi czasy jeden z wiodących trendów w świecie mody luksusowej, polegający na wymianie wartości pomiędzy domami mody a artystami i markami z innej branży. Pod jakimi działaniami kryje się to pojęcie oraz jak funkcjonuje ono na naszym rodzimym rynku mody? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie TUTAJ.

Rynki finansowe

Koncern odzieżowy PVH ogłosił rezultaty finansowe swoich brandów. Wykazały one, że wyniki ich czołowej marki, Calvina Kleina, są poniżej oczekiwań analityków. Z kolei inny amerykański brand, Abercrombie & Firch, zanotował w trakcie trzeciego kwartału dodatnie rezultaty sprzedaży. Zapoznacie się z nimi TUTAJ.

Pozytywne wyniki finansowe zanotował również koncern J.Crew. Nie uchroniło to jednak dwóch należących do niego marek przed zamknięciem. Aby zapoznać się z nowymi decyzjami dyrektorów generalnych firmy, którą kilka tygodni temu opuścił CEO James Brett, zapraszamy TUTAJ.

Kultura

Miłośnicy mody i lat 90. powinni być zachwyceni. W przygotowaniu jest serial, który opowiadać ma losach brytyjskiej edycji „Vogue” w ostatniej dekadzie XX wieku. Na tle historii „biblii mody”, widzowie będą mogli poznać losy osób poszukujących szczęścia w świecie wszechobecnego blasku, jak i zobaczyć przemiany społeczne i kulturowe następujące w Wielkiej Brytanii w ówczesnych czasach. Więcej na temat tego projektu dowiecie się TUTAJ.

British Vogue / źródło: thefashionlaw.com

W klimacie Świąt

Grudzień to miesiąc, który upłynie nam na przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy zestawienie najlepszych targów i kiermaszów świątecznych w różnych miastach Polski. Gdzie poczuć iście magiczną atmosferę i odnaleźć prezenty dla najbliższych? Koniecznie sprawdźcie TUTAJ.

Skoro o prezentach już mowa, w tym tygodniu podpowiadamy jakie upominki wybrać dla bliskich nam kobiet. Jeżeli poszukujecie podarunków dla mamy, siostry, czy przyjaciółki, nasza lista zdecydowanie Wam to ułatwi. Nasze prezentowe propozycje odnajdziecie TUTAJ.

Jednym z doskonałych pomysłów na rozpoczęcie grudnia, jest zakup kalendarza adwentowego. Codzienne otwieranie kolejnych okienek, zdecydowanie potrafi umilić oczekiwanie na Święta. Ostatnio najpopularniejszymi kalendarzami stały się te z kategorii beauty. Które marki kosmetyczne oferują nam najciekawsze propozycje? Poznajcie nasze zestawienie TUTAJ.

Źródło: www.zalando.com

Prasówka

Codziennie zapraszamy Was także do naszej Prasówki. Dzięki niej możecie na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia w branży. Oto najciekawsze tytuły minionego tygodnia:

Newsletter

FASHION BIZNES