Polscy ilustratorzy mody, których musisz znać

Współpracują z największymi domami mody, ich szkicowniki zapełnione są portretami najpopularniejszych osobowości branży, a ilustracje możemy podziwiać w światowych magazynach. Przedstawiamy Wam polskich ilustratorów mody, których powinniście znać. 

Notatka: Oryginalny tekst ukazał się w lutym 2018 r. Kolejność przedstawionych artystów jest przypadkowa.

>>> Przeczytaj również: Najlepsi polscy fotografowie mody, których powinieneś znać

Olka Osadzińska

Olka Osadzińska kompiluje bujną faunę i florę z wielkomiejską dżunglą. Jej charakterystyczną kreskę docenił między innymi Reebok – marka zaprosiła Osadzińską do współpracy przy projekcie butów Workout Mid. Ilustratorka praktykowała w berlińskim studio Hort czy nowojorskim Vault 49. Jej ilustracje okraszały teksty w „Elle”, „Przekroju”, „Twoim Stylu” czy „Wysokich Obcasach”. Znana jest również z prestiżowych poznańskich warsztatów „Art&Fashion Forum”, w których kilkakrotnie pełniła rolę mentora.

https://www.instagram.com/p/BdxiLmCHhY-/?taken-by=aleosa

Elena Ciuprina

Po zwycięstwie warsztatów „Art&Fashion Forum” kariera Eleny rozwinęła się w zawrotnym tempie. Jej klientami były już takie marki jak między innymi: BVLGARI, SWAROVSKI, PANDORA, MISBHV, CHANEL, RAY BAN, LUXOTTICA. We współpracy z Radzką stworzyła kalendarz 2018 dla każdej miłośniczki mody. Ciuprina portretowała też wiele osobistości branży mody, a jej instagramowe konto to prawdziwa kopalnia inspiracji.

https://www.instagram.com/p/BdPp-nDAH7U/?taken-by=elenaciuprina

>>> Przeczytaj również: “Ciekawe i dziwne nie zawsze jest piękne.” Wywiad z Eleną Ciupriną

 

Magda Antoniuk

Dbałość o detale i pieczołowitość w dopracowywaniu czarno-białych ilustracji to cechy, za które branża mody pokochała styl Magdy Antoniuk. Artystka współpracowała z największymi domami mody, w tym ze Stellą McCartney, Gucci czy Paul Smith Jeans.

https://www.instagram.com/p/BXD4CjxFoAD/?taken-by=magdaantoniuk

Tomek Sadurski

Studiował w Monachium, mieszka w Paryżu. Lubi eksperymentować, a jego poszukiwania wielokrotnie przynosiły ciekawe rezultaty. Jego prace publikowane były między innymi we francuskiej edycji „L’Officiel”, „25 Magazine”, „ELLE”, „Vanity Fair” czy książkach wydawnictwa TASCHEN.

https://www.instagram.com/p/fU_EhqgVT5/?taken-by=tomeksadurskiart

Mateusz Suda

Energiczna kreska, eksperymenty z kolorem to znaki rozpoznawcze tego artysty. Jego prace doceniły marki z różnych branż, w tym między innymi: Lech, Asus, Simple, Mohito, Orska czy Tomaotomo.

https://www.instagram.com/p/BcBIbhJhBYd/?taken-by=mateuszsuda

Agnieszka Stopyra

Agnieszka jako pierwsza Polka wygrała międzynarodowy konkurs na okładkę magazynu „Superior Digital”. Współpracowała z wieloma markami, w tym z: OPI, Pandora Polska, Joanną Hawrot, a jej ilustracje znalazły się w takich magazynach jak: „Viva!MODA”, „Lounge Magazyn” czy „Label Magazine”. Niedawno też prowadziła warsztaty z rysunku modowego w ramach akcji Samsunga.

https://www.instagram.com/p/BeaqE8LlGyO/?taken-by=agnieszkaa.stopyra

>>> Przeczytaj również: #2 Mam oko na… Agnieszka Stopyra

 

Anna Ostapowicz

Na stałe mieszka i tworzy w Paryżu, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Jej subtelna kreska przyciągnęła do niej wielu klientów, w których gronie znaleźli się między innymi Avon i Sephora. Jej ilustracje mogli podziwiać także czytelnicy takich tytułów jak „Lounge Magazyn” czy „Harper’s Bazaar”.

https://www.instagram.com/p/CCvY8UXoU91/

Anna Halarewicz

Absolwentka ASP we Wrocławiu. Do jej klientów zaliczyć można wiele prestiżowych polskich marek z LaManią, Bizuu i Femi Stories na czele. Jej ilustracje znalazły się również w wielu publikacjach, takich jak chociażby: „Twój Styl”, „ELLE”, „Harper’s Bazaar”, „Glamour”, „Ultra Żurnal”, „Newsweek” czy „Wprost”.

https://www.instagram.com/p/CE9U7fMlsGw/

Newsletter

FASHION BIZNES