Instytut Pantone ogłosił wiodący kolor 2019 roku

1130
źródło: pantone.com

Pantone jak co roku wybrał wiodący kolor na zbliżający się rok. Jak przewidują specjaliści, tym razem w głowach ma zawrócić nam soczysty odcień koralu. 

Kolorem roku 2018 był Ultra Violet. W przeciwieństwie to tego niezbyt radosnego odcienia, pryszły rok maluje nam się w znacznie bardziej optymistycznych barwach. Decyzją Instytutu Pantone, najbardziej topowym odcieniem na rok 2019 został  Pantone 16-1546 Living Coral.

Zwycięski kolor posiada złoto-koralowy, ciepły odcień, który zdecydowane napawa optymizmem. Jego wybór nie jest przypadkowy – swoją decyzją Pantone chce zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska, a dokładniej zagrożonych raf koralowych.

>>> Zobacz również: Pantone wybiera kolor 2018 roku. Co to oznacza dla branży?

Instytut Pantone od 1999 roku wybiera najbardziej topowe kolory na zbliżające się miesiące. Co za tym idzie, zwycięskie barwy królują później na wybiegach, w designie i architekturze oraz przede wszystkim, niezwykle często pojawiają się na Instagramie.

Tym razem wybór koloru na 2019 celebrowany jest wspólnie z leżącym tuż przy Ocean Drive, Royal Palm South Beach Miami. Przeciwsłoneczne parasole w tym odcieniu z pewnością prezentują się obłędnie!

>>> Zobacz również: WGSN kontra Pantone? Kolory na wiosnę 2019