Kobiety biznesu, które warto obserwować na Instagramie

Kto z kim przystaje, takim się staje, mówi znane przysłowie. W obecnych czasach, przy aktualnym rozwoju Internetu, trzeba użyć tego stwierdzenia także w kontekście kontaktu z innymi ludźmi w wirtualnym świecie. To, kogo obserwujemy na Instagramie, które zdjęcia i jakie treści przeglądamy w mediach społecznościowych, wywiera na nas duży wpływ. Czas odkryć konta kobiet biznesu, które inspirują do wielkich rzeczy, a ich profile są źródłem motywacji i pozytywnej energii.

Na koniec 2017 roku Instagram miał blisko 600 milionów użytkowników. Według eMarketera, do 2021 roku liczba ta wzrośnie do prawie 930 milionów osób. Odsetek użytkowników Instagrama wśród ogółu portali społecznościowych na świecie ma w tym samym okresie wzrosnąć z 24 do ponad 30 procent.

Przeciętnie spędzamy dwie godziny dziennie na Instagramie, a każdego dnia pojawia się 80 milionów nowych zdjęć. Aktywny udział mediów społecznościowych w życiu nie pozostaje niezauważalny. Wywiera wpływ na nasze funkcjonowanie czy dobre samopoczucie. Gdy chcemy dobrze wykorzystać nasz udział w ogromnej instagramowej społeczności, znajdźmy użytkowników, którzy wnoszą wartości w nasze życie, motywują do działania i dzielą się swoim przepisem na sukces. Przedstawiamy konta kobiet biznesu, które zainspirują Cię do sięgania po więcej.

GirlBoss

https://www.instagram.com/p/Bl5tofJFMgS/?taken-by=girlboss

Konto założone przez Sophi Amoruso, której książka #GIRLSBOSS stała się hitem cytowanym na całym świecie. Jest założycielką jednego z najbardziej znanych sklepów internetowych z odzieżą vintage o nazwie Nasty Gal, o którym Netflix wyprodukował serial. Amoruso wymyśliła go i zbudowała od zera w 2006 roku w wieku 22 lat. W przeciągu pięciu kolejnych stała się milionerką, a marka miała 28 milionów przychodów rocznie.

Historia Sofii na tym się nie kończy, bo w listopadzie 2016 roku Nasty Gal ogłosiło bankructwo, a właścicielka musiała sprzedać firmę. Po tej lekcji Amoruso z bycia szefową, stała się coachem. Nie prowadzi tylko firmy, ale tworzy społeczność pod nazwą Girlboss.
Platforma medialna ma pomagać kobiecej przedsiębiorczości. Teraz nie chodzi już tylko o Sophię, ale także o biznesy innych kobiet, o networking, mentoring czy pomoc finansową.

Sofia Amoruso sama tłumaczy: Już nie chodzi mi o Nasty Gal. Teraz chodzi mi o historie innych ludzi. Myślę, że to ważny czas dla kobiet, żeby współdziałać i dowiedzieć się, czym jest sukces – dla wszystkich i dla siebie samych.

https://www.instagram.com/p/Bgzds_-D5ns/?taken-by=sophiaamoruso

StartUp Creative

https://www.instagram.com/p/BljI_JghvlZ/?taken-by=startupcreative

StartUp Creative stworzyła bizneswoman z Australii, Kaylene Langford, która inspiruje młodych przedsiębiorców do działania. Ukazuje prawdziwe historie początkujących biznesów. Jako coach biznesu, pragnie motywować innych do odważnego działania i sięgania po wyznaczone cele.

Na profilu StartUp Creative znajdziemy dzienną dawkę motywacyjnych cytatów, a także możemy podejrzeć codzienne życie jednej z bardziej znanych kobiet biznesu w Australii. Ponadto StartUp Craetive ukazuje się w formie magazynu, który zawiera historie innych firm i ich założycieli. Kaylene Langford oferuje swoim fanom biznes coaching, sprzedaje swoje książki o marketingu, organizuje wydarzenia, nagrywa podcasty, pomaga innym w tworzeniu biznesplanu.

Iris Apfel

https://www.instagram.com/p/BlYRJ-cFtZI/?taken-by=iris.apfel

More is more and less is a bore – powiedziała Iris Apfel i taki też cytat znajdziemy w bio na jej koncie na Instagramie. Apfel ukończyła 96 lat, lecz energii do życia ma w sobie więcej niż niejedna 20-latka.

Nazywana ekscentryczną ikoną stylu i kolorowym ptakiem mody. Iris jako ceniona bizneswoman i filantropka od lat fascynuje świat mody. Założyla firmę Old World Weavers specjalizującą się w restaurowaniu mebli. Stała się jedną z najbardziej uznanych amerykańskich projektantek wnętrz. To właśnie ona zaprojektowała wnętrza Białego Domu dla dziewięciu prezydentów USA.

Apfel, mimo wieku, wciąż ma apetyt na życie. Jak sama o sobie mówi: Jestem stara, zostało mi pewnie mało czasu, nie marnuję go na bzdury. Robię tylko to, co mnie interesuje, i wam, młodszym, radzę to samo. Jej słowa, życie, a teraz także Instagram, może być lekcją dla nas wszystkich.

Jacinda Ardern

https://www.instagram.com/p/BgnPVhTFxy8/?hl=pl&taken-by=jacindaardern

Jacinda Ardern to nowozelandzka polityczka, od 2017 Premier Nowej Zelandii. Na początku swojej kariery politycznej pracowała w biurze premier Helen Clark, a następnie jako doradca brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira. Została wiceprzewodniczącą Nowozelandzkiej Partii Pracy, a następnie objęła kierownictwo partii. Po wygranej Partii Pracy w wyborach parlamentarnych 23 września 2017 roku, objęła funkcję premiera Nowej Zelandii.

Co znajdziemy na Instagramie Pani Premier? Zdjęcia z wydarzeń politycznych i spotkań z ważnymi osobistościami, takimi jak Angela Merkel czy Barack Obama. Jednak pod warstwą oficjalnych treści Jacinda pokazuje swoje zwyczajne życie, włączając w to zdjęcia z koncertu Eda Sheerana oraz urocze fotki małej córeczki, która przyszła na świat 21 czerwca 2018 roku. Jacinda urodziła jako druga kobieta na świecie w trakcie pełnienia obowiązków premiera.

Sarah Wilson

https://www.instagram.com/p/BkG2_tblGff/?taken-by=_sarahwilson_

Sarah Wilson to australijska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, blogerka i konsultantka medialna. Była redaktorem australijskiego wydania magazynu “Cosmopolitan”. Prowadziła wiele popularnych programów telewizyjnych – w tym pierwszą edycje australijskiego MasterChefa. Jej poświęcony zdrowemu odżywianiu się przewodnik Rzucam cukier stał się bestsellerem. Obecnie znana przede wszystkim jako komentatorka i publicystka promująca zdrowy styl życia. Na jej instagramowym koncie znajdziecie sporo inspiracji do tego, jak o siebie dbać. Nawet jeśli jesteście zabiegane, a na przerwę obiadową możecie pozwolić sobie tylko między spotkaniami.

Sheryl Sandberg

https://www.instagram.com/p/BjxA3c5B-L8/?taken-by=sherylsandberg

Sheryl Sandberg należy do najbardziej wpływowych i najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie. To bizneswoman, która na swoim koncie ma stanowisko wiceprezes w firmie Google jako Global Online Sales and Operations, gdzie kierowała między innymi sprzedażą reklamy i publikacji. Ponadto była szefową personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Od 2008 roku jest szefem operacyjnym (COO) Facebook Inc.

Shonda Rhimes

https://www.instagram.com/p/Bl3LD75hYwE/?taken-by=shondarhimes

Piszę. Mam kilka TV shows. One nie są prawdziwe. Moja książka to #YearOfYes. Ona jest prawdziwa, czytamy w bio konta Shondy Rimes na Instagramie. To amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórczynią seriali telewizyjnych takich jak Chirurdzy, Prywatna praktyka, Skandal oraz Sposób na morderstwo.

Na Instagramie Shondy znajdziemy taneczne nagrania wprawiające w pozytywny nastrój, inspirujące cytaty oraz zdjęcia ze spotkań z kobietami sukcesu. Shonda wprowadziła na swoje konto także serie #InspirationWednesday, gdzie w każdą środę publikuje zdjęcie silnej kobiecej osobowości i opisuje jej dokonania.

https://www.instagram.com/p/Bj-cWYnBxrW/?taken-by=shondarhimes

>>> Przeczytaj również: Kobiety, które zrewolucjonizowały świat biznesu w modzie

Newsletter

FASHION BIZNES