Kiedyś byli producentem biżuterii dla znanych sieciówek. Dziś rozwijają własny brand. Poznajcie Giorre

Giorre poznałam zupełnie przypadkiem- bardzo spodobały mi się kolczyki i pierścionek, które miała na sobie moja koleżanka. Nie należę do osób, które szczególnie noszą biżuterię, ale te modele były wyjątkowe. Nie czekałam zbyt długo z pytaniem “co to, skąd to”. GIORRE to biżuteria z charakterem, tworzona ręcznie z najwyższą starannością pod Rzeszowem. Postanowiłam zadać właścicielowi brandu- Mateuszowi Wójcikowi- kilka pytań przy okazji najnowszej kolekcji.

Przepiękna biżuteria, atrakcyjne sesje i dobre ceny- jak to się stało, że nie poznaliśmy Giorre wcześniej?

Sam nie wiem, jak to możliwe ;-) Najważniejsze, że już się poznaliśmy. Jesteśmy marką, która narodziła się jako marka lokalna, tworzymy w Tyczynie k. Rzeszowa, gdzie mieści się siedziba naszej firmy. Na lokalnym rynku jesteśmy już bardzo dobrze znani, teraz czas podbić ten ogólnopolski. 

Opowiesz proszę o najnowszej kolekcji? To chyba pierwsza linia, w której znalazły się kamienie? 

Nasza najnowsza kolekcja GAVBARI to połączenie kunsztu ręcznej pracy jubilerskiej oraz piękna naturalnych kamieni, takich jak: kwarc, jadeit czy chryzopaz. Kolejne nowości to ciekawa biżuteria z gniecionej blachy, wykonana oczywiście ze srebra próby 925, kryta złotem.

Od lat produkowaliście biżuterię dla największych sieci w Polsce. W końcu postanowiliście zadziałać także na własną rękę

Tak, zgadza się. Po latach pracy nad komponentami jubilerskimi dla innych, dużych marek, zapragnęliśmy stworzyć własną markę, bazując przede wszystkim na naszym wieloletnim doświadczeniu i pasji, do tego co robimy. Tak właśnie powstało GIORRE. GIORRE to nasze ukochane dziecko, inwestujemy w jego rozwój, mając aspiracje do stania się rozpoznawalną i cenioną marką. W pierwszej kolejności chcemy podbić serca Polek.

Opowiesz o historii firmy w kilku zdaniach? Skąd pomysł na taki biznes?

Historia marki sięga lat 80. ubiegłego wieku, gdy moi rodzice: Wiesław i Maria Wójcik rozpoczęli pracę w branży jubilerskiej, a następnie założyli własną firmę, Silvexcraft. Jako producent komponentów jubilerskich bardzo szybko osiągnęli sukces i stali się znaczącym graczem w branży biżuteryjnej. Pasję jubilerską podzieliłem również i ja, zakładając kilka lat temu markę GIORRE.

W którym momencie rozwoju jest firma dziś?

Marka GIORRE z roku na rok prężnie się rozwija. Realizujemy szereg nowych projektów, które jeszcze w tym roku ujrzą światło dzienne. Jesienią zobaczycie naszą biżuterię w całkowicie nowych, pięknych opakowaniach. Zadbaliśmy też o to, aby wykorzystywany do ich produkcji papier pochodził z certyfikowanych źródeł.

Rozpoczęliśmy prace nad dużą kampanią reklamową, nad kreacją wizualną której czuwają cenieni w Polsce fotograf i artystka, tworząca piękne kolaże. Za jej pośrednictwem chcemy dotrzeć do serc Polek.

Jesteśmy dumni z tego, że nasza biżuteria jest w 100 % tworzona w Polsce. Mało tego – biżuteria GIORRE to biżuteria tworzona ręcznie, stricte pod zamówienie konkretnego klienta. 

Gdzie chcielibyście być za 5 i 10 lat 

Za 5 lat, chcielibyśmy być marką, która będzie rozpoznawalna w Polsce. Marką, która będzie kojarzyła się z jakością i stylem. Marką, w której coś pięknego dla siebie znajdzie wiele kobiet. Za 10 lat – marzy nam się podbicie rynków europejskich.


Nazwa marki wywodzi się od płaskowyżu GIORRE na słonecznej Sardynii. To tu na początku XX wieku osiedlił się pradziadek obecnych właścicieli firmy, który swą miłość do Włoch, tutejszej kultury, sztuki oraz zamiłowania do piękna przekazał kolejnym pokoleniom. To dzięki włoskim korzeniom, GIORRE stało się synonimem zamiłowania do jakości, elegancji, designu i nowatorskich wzorów. Do dzisiaj tworząc nowe kolekcje, czerpiemy inspiracje z doświadczeń włoskich projektantów, sprawiając, że nasze produkty stają się małymi dziełami sztuki.

Nazwa GIORRE symbolizuje naturalne piękno, pasję, odwagę, radość i włoski temperament. Wyraża potrzebę życia chwilą, która jest jedyna i niepowtarzalna. To często chwile decydują o nowych pomysłach i planach, które stają się elementem naszej historii. A ta zasługuje, by wyrazić ją w wyjątkowy sposób – poprzez sztukę jubilerską. Dla GIORRE design to nie tylko idea – to stałe interpretowanie otaczającego świata i ciągły rozwój. Wierzymy, że tylko tak możemy odpowiedzieć na różne potrzeby klientów – rozwijając się i zmieniając razem z nimi. Od delikatnych, srebrnych łańcuszków, przez perłowe chokery, na finezyjnych wzorach pierścionków i złotych kolczyków kończąc. Biżuteria GIORRE to projekty, które łączą kontrasty, stając się źródłem nowych inspiracji.

Newsletter

FASHION BIZNES