Gdzie się uczyć mody w Polsce? Zobaczcie nasze zestawienie

39978
źródło: fashionjobagency.co.uk

Na świecie jest kilka placówek kształcących w dziedzinach związanych ze sztuką lub modą. Są to między innymi mury Central Saint Martins, Royal College of Art lub nowojorski Parsons. Jak się okazuje, Polska również może pochwalić się w tym temacie, jest coraz więcej programów dostępnych dla studentów w całej Polsce.

Co więcej, dla wszystkich tych, którzy czują niedosyt, niemalże każda z wymienionych placówek daje możliwość kontynuacji nauki na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

Coraz więcej szkół oferuje również studia w języku angielskim, przyciągając tym samym obcokrajowców i dywersyfikując grupę uczniów. Uczelnie pomagają kandydatom także w znalezieniu zakwaterowania, co umożliwia uczącym się szybkie zaadaptowanie w nowym miejscu i skupieniu na nauce.

Oto szkoły, na których warto zdobywać cenną wiedzę w zakresie projektowania i nie tylko.

Otwieramy tym samym forum dla studentów tych uczelni: podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami i opiniami o Waszych szkołach. Ankieta jest całkowicie anonimowa i zajmie Wam ok. 2 minut.

ankieta

MSKPU w Warszawie
mskpu-logo-pelna-nazwa_plonka

MSKPU to elita projektantów mody i kostiumografów. Wybierając tę szkołę zostaniesz otoczony opieką najlepszych. Naucza tu wybitny zespół m.in.: Mariusz Przybylski, duet Paprocki&Brzozowski, Michał Szulc, Weronika Pietras, Zofia De Ines, Claudia Simao, Ricardo Preto, Donna Ives oraz Alberto Campagnolo. MSKPU jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek edukacyjnych w polskim środowisku branżowym. Daje możliwość nie tylko zaprezentowania dyplomowej kolekcji na profesjonalnym pokazie w modnych warszawskich miejscach, ale również zwraca uwagę największych magazynów w Polsce.

Kierunki kształcenia:

  • Projektowanie ubioru
  • Kostiumografia

oraz kursy dodatkowe:

  • indywidualne kursy konstrukcji odzieży
  • kursy specjalistyczne konstrukcji 2D/3D na oprogramowaniu OptiTEX

Okres trwania nauki: 2,5 roku (V semestrów) z możliwością kontynuacji nauki na studiach wyższych w IADE Creative University w Lizbonie.

Tryb: dzienny i zaoczny.

Studenci Akademii Sztuk Pięknych mogą zdobyć dodatkową specjalizację na preferencyjnych warunkach, MSKPU oferuje kurs przygotowany specjalnie dla studentów wyższych szkół artystycznych. Nauka trwa 1,5 roku w trybie dziennym oraz zaocznym.

Opłaty:
Opłaty rekrutacyjne: wpisowe 500 zł.
Opłaty za naukę:

  • miesięczna rata za czesne wynosi 490 zł
  • dla studentów ASP rata wynosi 350 zł

W MSKPU trwa nabór na rok 2017/2018. Rekrutacja rozpoczęła się w lutym 2017 i potrwa aż do wyczerpania miejsc.

Ceny kursów:

Standardowe i komputerowe:
Opłaty za naukę kursu konstrukcji standardowej: 21h lekcyjnych – 1700 zł
Opłaty za naukę kursu konstrukcji komputerowej 2D/3D: 40h lekcyjnych – 3400 zł

Osiągnięcia absolwentów: Dyplomy MSKPU są już w rękach takich osób jak: Margaret, Joanna Wysoczyńska, Kas Kryst, Bartosz Malewicz, Sylwia Rochala, Ola Bajer Bola, Katarzyna Konieczna, Magdalena Floryszczyk, Maciej Trzmiel, Magda Butrym (współzałożycielka La Manii, a obecnie niezależna, odnosząca sukcesy w kraju i za granicą projektantka), Kamil Owczarek (Bohoboco) czy  Hubert Kołodziejski.

Strona internetowa: www.mskpu.pl

Czytaj dalej…