Gdzie się uczyć mody w Polsce? Zobaczcie nasze zestawienie

45274

Na świecie jest kilka placówek kształcących w dziedzinach związanych ze sztuką lub modą. Są to między innymi mury Central Saint Martins, Royal College of Art lub nowojorski Parsons. Jak się okazuje, Polska również może pochwalić się w tym temacie, jest coraz więcej programów dostępnych dla studentów w całej Polsce.

Co więcej, dla wszystkich tych, którzy czują niedosyt, niemalże każda z wymienionych placówek daje możliwość kontynuacji nauki na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą.

Coraz więcej szkół oferuje również studia w języku angielskim, przyciągając tym samym obcokrajowców i dywersyfikując grupę uczniów. Uczelnie pomagają kandydatom także w znalezieniu zakwaterowania, co umożliwia uczącym się szybkie zaadaptowanie w nowym miejscu i skupieniu na nauce.

Oto szkoły, na których warto zdobywać cenną wiedzę w zakresie biznesu, projektowania i nie tylko.

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Akademia Biznesu i Prawa mody powstała w 2017 roku i co roku kształci ponad 30 studentów chcący zgłębiać wiedzę z zakresu prawa i biznesu. Na Uczelni Łazarskiego możecie podjąć studia podyplomowe na dwóch kierunkach:

Kierunek Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody w roku akademickim 2020/2021 będzie już czwartą edycją studiów. Od momentu stworzenia programu w 2017 r. jest on stale udoskonalany i dostosowywany do potrzeb rynku fashion. Kierowniczki programu starają się tak dopasować program, aby zainteresowane osoby mogły po ukończeniu studiów pochwalić się nową pracą i nowymi osiągnięciami w swoim biznesie.

Ula Wiszowata i Agnieszka Oleksyn-Wajda nawiązały współpracę z KMPG, Polimodą, czy Związkiem Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan. Dodatkowo akademia jest członkiem grupy roboczej (Promoting broader climate action) działającej pod egidą ONZ w ramach wsparcia Karty Działań Przemysłu Modowego na Rzecz Klimatu.

Okres trwania nauki: 1 rok akademicki (rekrutacja na 2020-21 trwa do połowy października)

Tryb: hybrydowy (30% zjazdów odbywa się stacjonarnie, pozostałe 70% zdalnie)

Opłaty:

 • wpisowe w wysokości 400zł (zaliczane na poczet czesnego)
 • czesne za cały rok 6200 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Akademia Prawa i Biznesu Mody

MSKPU w Warszawie

MSKPU to elita projektantów mody i kostiumografów. Wybierając tę szkołę zostaniesz otoczony opieką najlepszych. Naucza tu wybitny zespół m.in.: Mariusz Przybylski, duet Paprocki&Brzozowski, Michał Szulc, Weronika Pietras, Zofia De Ines, Claudia Simao, Ricardo Preto, Donna Ives oraz Alberto Campagnolo. MSKPU jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek edukacyjnych w polskim środowisku branżowym. Daje możliwość nie tylko zaprezentowania dyplomowej kolekcji na profesjonalnym pokazie w modnych warszawskich miejscach, ale również zwraca uwagę największych magazynów w Polsce.

Kierunki kształcenia:

 • Projektowanie ubioru
 • Kostiumografia

oraz kursy dodatkowe:

 • indywidualne kursy konstrukcji odzieży
 • kursy specjalistyczne konstrukcji 2D/3D na oprogramowaniu OptiTEX

Okres trwania nauki: 2,5 roku (V semestrów) z możliwością kontynuacji nauki na studiach wyższych w IADE Creative University w Lizbonie.

Tryb: dzienny i zaoczny.

Studenci Akademii Sztuk Pięknych mogą zdobyć dodatkową specjalizację na preferencyjnych warunkach, MSKPU oferuje kurs przygotowany specjalnie dla studentów wyższych szkół artystycznych. Nauka trwa 1,5 roku w trybie dziennym oraz zaocznym.

Opłaty:
Opłaty rekrutacyjne: wpisowe 700 zł.
Opłaty za naukę:

 • miesięczna rata za czesne wynosi 590 zł

W MSKPU trwa nabór na rok 2020/2021. Rekrutacja potrwa aż do wyczerpania miejsc.

Osiągnięcia absolwentów: Dyplomy MSKPU są już w rękach takich osób jak: Margaret, Joanna Wysoczyńska, Kas Kryst, Bartosz Malewicz, Sylwia Rochala, Ola Bajer Bola, Katarzyna Konieczna, Magdalena Floryszczyk, Maciej Trzmiel, Magda Butrym (współzałożycielka La Manii, a obecnie niezależna, odnosząca sukcesy w kraju i za granicą projektantka), Kamil Owczarek (Bohoboco) czy  Hubert Kołodziejski.

Strona internetowa: www.mskpu.pl

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: MSKPU z nową siedzibą w sercu Warszawy

ASP w Łodzi

Istniejąca od 1945 roku Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to nowoczesna uczelnia, w której mimo podążania za postępem nie zapomniano o tym, że u podstaw współczesnej sztuki i projektowania leży tradycja.

Przez pierwsze semestry studenci są przygotowywani do pracy artystycznej i kreatywnej przez zapoznawanie ich z najważniejszymi zasadami kompozycji, barwy, perspektywy itp. Dzięki tym silnym podstawom twórczym wyspecjalizowani projektanci czy artyści mogą tworzyć prace wyjątkowe, multidyscyplinarne, eklektyczne w stylu i technice.

Kierunki kształcenia: Wydział Tkaniny i Ubioru

Tryb: studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia i II stopnia.

Specjalizacje:

 • Projektowanie ubioru
 • Projektowanie tkaniny
 • Projektowanie tkaniny drukowanej
 • Projektowanie biżuterii

Okres trwania nauki: okres trwania nauki – zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych: studia I stopnia trwają 3 lata, studia II stopnia – 2 lata.

Opłaty (obowiązują tylko na studiach niestacjonarnych):
Studia I stopnia – 5 820 zł za rok akademicki (płatne w miesięcznych ratach).
Studia II stopnia – 7 160 zł za rok akademicki (płatne w miesięcznych ratach).

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: Jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce ASP oferuje studentom możliwość uzyskania tytułu magistra w zakresie projektowania ubioru i biżuterii, a także w dziedzinie zastosowania technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

Każdego roku mury Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opuszcza wielu znakomitych projektantów, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich znajdują się znane wszystkim nazwiska takie jak: Łukasz Jemioł, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Michał Szulc, Natalia Jaroszewska, Dawid Woliński, Małgorzata Czudak, Mariusz Przybylski, Ilona Mejer i Rafał Michalak (MMC).

Na Wydziale Tkaniny i Ubioru w 2013r. wyróżnieni zostali studenci Katedry Ubioru – magazyn “Elle” uznał duet Sowik Matyga za Odkrycie Roku. Ten sam tytuł został przyznany w tym roku Michałowi Szulcowi, projektantowi, który od lat jest pedagogiem w Katedrze Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Młodzi projektanci mają możliwość prezentowania swoich kolekcji podczas studiów i na Gali Dyplomowej Katedry Ubioru w profesjonalnej sali pokazowej z najdłuższym w Europie wybiegiem multimedialnym.

Strona internetowa: www.asp.lodz.pl

Katedra Mody ASP w Warszawie

Kierunki kształcenia: Wydział Wzornictwa
Studia I stopnia – specjalność projektowania ubioru zapewnia opanowanie niezbędnych umiejętności do podjęcia zawodu projektanta mody na współczesnym, zglobalizowanym rynku mody. Zajęcia projektowe odbywają się w języku angielskim, prowadzone są przez absolwentów najważniejszych obecnie szkół mody na świecie (Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii czy Central Saint Martins w Londynie).

Okres trwania nauki:
Czas trwania : 7 semestrów (studia I stopnia, licencjackie)
Język: polski, angielski
Liczba miejsc na roku: 12

Studenci przechodzą pełen kurs szycia i konstrukcji ubioru, poznają proces projektowania, zarówno poszczególnych form ubraniowych, jak i całej kolekcji mody; uczą się autorskiego projektowania tkanin, budowania profesjonalnego portfolio z użyciem rysunków, grafiki, typografii, filmów i fotografii. Poznają metody współczesnej komunikacji modowej, budowania identyfikacji wizualnej własnej marki oraz zasad współpracy ze środkami masowego przekazu. Obowiązkowe praktyki zawodowe odbywają się w najsłynniejszych domach mody na świecie, gdzie studenci poznają zasady funkcjonowania globalnego rynku mody oraz jego powiązań z biznesem i gospodarką.

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: Absolwenci Katedry Mody pracują w najlepszych domach mody jako konstruktorzy czy projektanci lub prowadzą firmy pod własnym nazwiskiem. Znane nazwiska ASP to między innymi: Ewa Stepnowska, Katarzyna Skórzyńska, Joanna Wawrzyńczak, Zofia Ufnalewska.

Strona internetowa: www.asp.waw.pl

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Kierunki kształcenia: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa

I stopień studiów/ studia licencjackie (profil praktyczny), specjalność: Dziennikarstwo Mody i Stylu
II stopień studiów/studia magisterskie (profil praktyczny), specjalność:
Studia podyplomowe:

Okres trwania nauki:
I stopień – 6 semestrów, II stopień – 4 semestry
Studia podyplomowe – 2 semestry

Opłaty:
Rekrutacja na studia w DSW potrwa do końca września 2020r.
Wpisowe: 190 zł

 • czesne w zależności od trybu kosztują około 5300 zł za rok

Możliwość płatności ratalnej.

Studia podyplomowe
Wpisowe: 100 zł.
Sztuka wizażu i kreowanie wizerunku 2250 zł za semestr (rata miesięczna 450 zł).
Techniki projektowania ubioru jako forma kreowania wizerunku 1560 zł za semestr (rata miesięczna: 312 zł).

Osiągnięcia absolwentów: Absolwentka DMiS Karolina Szymczak zagrała w filmie Herkules i zorganizowała aukcję na rzecz podopiecznych fundacji Kairos. Absolwentka DMiS – Tara Trunk prowadzi z powodzeniem własną firmę odzieżową Tara. Paulina Sulanowska i Dagmara Bystrzycka, absolwentki DMiS i studentki DZSiU, pracują z powodzeniem na stanowiskach kierowniczych w branży odzieżowej. Joanna Tomaszczyk absolwentka DMiS i studentka DZSiU, jest rozchwytywaną stylistką i wizażystką.

Studenci DMiS podejmują praktyczne działania w obszarze fashion. W tym roku, po raz drugi, powstał kalendarz charytatywny z autorskimi makijażami i stylizacjami studentów II roku DMiS, przy współpracy specjalności fotograficznej. Zdjęcia powstawały w plenerze oraz w ATM na Bielanach. Dochód z kalendarza zasilił konto stowarzyszenia na rzecz repatriantów ze Wschodu. Najbardziej oczekiwany jest tegoroczny projekt licencjacki trzech studentek DMiS. Dziewczyny organizują autorski pokaz mody w Teatrze Muzycznym Capitol, na bazie tego projektu powstaną trzy odrębne prace licencjackie.

Absolwenci DMiS radzą sobie w Polsce, jak i za granicą, pracują samodzielnie jako menedżerowie w firmach odzieżowych, dziennikarze mody, tworzą blogi i popularne strony dotyczące mody.

Strona internetowa: www.dsw.edu.pl

Szkoła Artystyczna Projektowania Ubioru w Krakowie

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) to część Krakowskich Szkół Artystycznych.

SAPU stawia przede wszystkim na doświadczenie wykładowców i otwarty umysł studentów. Wśród kadry uczącej studentów są czynnie pracujący projektanci m.in: Wojciech Bednarz, Anna Letycja Walicka, Monika Harłacz. Szkoła prowadzi również gościnne wykłady i zaprasza osoby z zagranicy. Są to wykładowcy z innych szkół, a wśród nich: Carol Morgan, Pat Guzik, Martin Pegler i Gary Baseman. SAPU jest również organizatorem Cracow Fashion Week.

Kierunki kształcenia

 • Projektowanie ubioru
 • Konstrukcja ubioru

Istnieje możliwość podjęcia nauki na innych kierunkach Krakowskich Szkół Artystycznych:

 • Szkoła Wnętrz i przestrzeni (Interior Design)
 • Szkoła Kreatywnej Fotografii
 • Szkoła Visual Merchandisingu
 • Szkoła Aktorska
 • Szkoła Choreografii

oraz wziąć udział w kursach wakacyjnych:

 • Tygodniowe warsztaty projektowania ubioru – redressing
 • Kurs kroju i szycia – poziom podstawowy i średnio-zaawansowany
 • Kurs szycia i technik haute couture
 • Kurs stylizacji | Letnia szkoła stylizacji
 • Kurs rysunku żurnalowego
 • Warsztaty projektowania biżuterii z metalu
 • Kurs konstrukcji ubioru
 • Kurs konstrukcji bielizny damskiej
 • Warsztaty projektowania portfolio
 • Akademia Młodego Projektanta

Okres trwania nauki:
Studenci SAPU zgłębiają tajniki projektowania przez okres pięciu semestrów w trybie stacjonarnym i zaocznym przez 2,5 roku.

 • studia dzienne (około 27-32 h tygodniowo)
 • studia zaoczne (18 zjazdów w ciągu roku, 20-24 h lekcyjnych w trakcie zjazdu, zjazdy sobota-niedziela, co dwa tygodnie).

Opłaty:
Wpisowe na wszystkie kierunki wynosi 500 zł
Tryb dzienny: 560 zł/miesiąc (październik-czerwiec) oraz 200 zł/miesiąc (lipiec-wrzesień).
Tryb zaoczny: październik-czerwiec: 560 zł/miesiąc (październik-czerwiec) oraz 200 zł/miesiąc (lipiec-wrzesień).

Informacje o czesnym na inne kierunki znajdziesz TUTAJ.

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: SAPU wykształciła znakomitych absolwentów m.in. Karolinę Pięch – obecnie projektantkę w zespole Balenciaga w Paryżu, Monikę Ptaszek, Łucję Wojtalę, IMA MAD (absolwentka w składzie grupy), Filipa Rotha, Pat Guzik, Anetę Zielińską, Annę Pirowską, Agatę Zemełkę, Annę Dudzińską, Gilberta Lacha  (BOHOBOCO), Monikę Błotnicką, Ankę Letycję Walicką, Nataszę Dziewit (KissTheFrog) i wielu innych.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru umożliwia swoim absolwentom podjęcie wyższych studiów na poziomie BA,Ma lub PhD na zaprzyjaźnionej uczelni University of the Creative Arts w Wielkiej Brytanii.

Strona internetowa: www.ksa.edu.pl

Fashion School w Poznaniu

Szkoła Projektowania i Stylizacji Mody kształci w oparciu o nowoczesny program autorski. Współpracuje z profesjonalistami: artystami, stylistami, projektantami i fotografami. Dostosowuje poziom wiedzy absolwentów do potrzeb rynku branży fashion. Słuchacze kierunku dwuletniego (Projektowanie i Stylizacja Mody) otrzymują tytuł plastyka.

Kierunki kształcenia:
– Projektant Mody: Projektowanie i Stylizacja Mody – kierunek dwuletni
– Stylista Mody: Roczna Szkoła Stylizacji – kierunek roczny
Makijaż Artystyczny – kierunek roczny
Konstrukcja i modelowanie ubioru – 3 semestry w tym 1 sesja zdjęciowa.
Kursy specjalistyczne: kurs szycia, kurs konstrukcji, kurs projektowania własnej marki

Opłaty:
Wpisowe: 500 zł

Czesne miesięczne 760 zł, w okresie od lipca do września 500 zł

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: Słuchacze i absolwenci Fashion School stają się świadomi potrzeb klienta oraz własnego wizerunku i marki, są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Rozwijają wrażliwość i kreatywność. Już w trakcie studiowania tworzą własną kolekcję lub portfolio. Wykładowcy to praktycy, jedni z najlepszych w swojej branży. Słuchacze Fashion School zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, żeby odnieść sukces na rynku mody, efekt zależy od ich osobistej decyzji, jak dalej chcą pokierować własną karierą. W FS otrzymują podstawy i możliwości do osiągnięcia sukcesu. Wszystko zależy od zaangażowania, determinacji i koncentracji na własnym celu.
Słuchacze i absolwenci Fashion School wspierają rynek modowy, pracując zarówno w lokalnych firmach (budując lokalny rynek), jak i w polskich czy zagranicznych markach odzieżowych na stanowiskach projektantów i stylistów. Pracują jako styliści w magazynach modowych i przy sesjach zdjęciowych. Prowadzą własne marki działające na rynku mody. Z powodzeniem biorą udział w branżowych konkursach i odnoszą sukcesy, m.in.: w Art&Fashion Forum. Niektórzy ze słuchaczy i absolwentów pracują w Teatrze Wielkim w Poznaniu, tworząc kostiumy do spektakli operowych i baletowych.

Strona internetowa: www.fashion-school.pl

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA to nowa na polskim rynku edukacyjnym szkoła mody i wzornictwa o międzynarodowym charakterze. Uczelnia powstała w odpowiedzi na potrzeby dynamicznie rozwijającego się w Polsce środowiska profesjonalistów w sektorze mody.

Kierunki kształcenia:

Studia dzienne i niestacjonarne (do wyboru)

 • Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią
 • Komunikacja sprzedaży, VM, UX i e-commerce
 • Projektowanie komunikacji marki, fotografia i visual branding

Czas trwania nauki: 3 lata

Opłata rekrutacyjna: 500 zł

Opłata za czesne (studia dzienne): 13,300 zł za rok 

Opłata za rok (studia weekendowe): 11,300zł za rok

Studia podyplomowe:

 • Strategie komunikacji i promocji
 • Stylizacja, fotografia i film
 • Konstrukcja i modelowanie form odzieży damskiej 

Okres trwania nauki: 1 rok

Opłaty:
Wpisowe: 200 zł
Studia I stopnia: 7,500 na rok
Studia podyplomowe:

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: Pierwsi studenci studiów licencjackich obronią swoje prace dopiero w marcu tego roku, ale już teraz współtworzą znane marki takie jak: Local Heroes, The beast czy Nico by Nico.

Strona internetowa: www.viamoda.edu.pl

School of Form przeniesione do SWPS w Warszawie

School of Form jest katedrą wzornictwa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z siedzibą w Poznaniu.

Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej, pracował zespół ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane. Oprócz możliwości nauki pod okiem wykwalifikowanych praktyków, student już od pierwszego roku ma możliwość współpracy z biznesem. Uczelnia realizuje programy dydaktyczne, w które angażuje ekspertów z różnych dziedzin przemysłu. Wśród partnerów biznesowych znajdują się m.in.: LPP, Schattdecor, KUKBUK, Allegro, IKEA.

Kierunki kształcenia:

Studia licencjackie stacjonarne:

 • Fashion Design
 • Communication Design
 • Domestic Design
 • Industrial Design

Studia licencjackie niestacjonarne:

 • Fashion Communication Design
 • Product Design

Studia podyplomowe:

 • Aranżacja wnętrz
 • Projektowanie usług
 • Visual Merchandising
 • Zarządzanie innowacją
 • Innowacyjne zarządzanie firmami rodzinnymi
 • Aranżacja przestrzeni targowych i wystawienniczych
 • Creative Coding
 • Projektowanie scenografii
 • Projektowanie doświadczeń – architektura, design, wystawiennictwo
 • Game & ArtProduction (kurs)

Okres trwania nauki: Studia licencjackie – 4 lata. Studia podyplomowe: 2 semestry

Opłaty: Czesne za naukę w School of Form wynosi 14,800 zł za rok, z możliwością rozłożenia płatności na 10 rat. Opłata wpisowa do 13 czerwca wynosi 100 zł, a w późniejszym terminie 300 zł.

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów specjalności fashion design:  Projekty absolwentów specjalności fashion design pokazywane były m.in. podczas Łódź Design Festival, arena DESIGN, na festiwalu Design Blok w Czechach oraz w ramach Central European Fashion Days w  Budapeszcie.

Kierownikiem specjalności jest Wojciech Dziedzic – projektant mody, autor kostiumów do wielu przedstawień teatralnych i operowych w Amsterdamie, Berlinie, Madrycie, Frankfurcie, Brukseli, Waszyngtonie, Sankt Petersburgu. Jego prace były prezentowane na wystawach i pokazach w Londynie (London Fashion Week), Paryżu i Rzymie Do ostatnich sukcesów zalicza zaprojektowanie kostiumów do spektaklu „Czarownice z Salem”, wystawianego od marca na Broadway’u.

Jako jedyna uczelnia w kraju, School of Form uczy techniki upinania materiału na manekinie oraz koronki klockowej. W trakcie studiów na specjalności fashion design studenci uczą się również szydełkowania, tworzenia krojów i wzorów czy rekonstrukcji strojów historycznych, co daje im podstawy do poszukiwania inspiracji i jest bazą do stworzenia własnych, niepowtarzalnych kolekcji modowych.

Nowością w ofercie edukacyjnej School of Form są niestacjonarne studia na specjalności fashion communication design. Wiedza o zjawiskach mody, historia mody, i alternatywnych metodach projektowania, przygotowywanie portfolio i dokumentacji modowej, rysunek modowy i techniczny. Studenci dowiedzą się także jak organizować pokazy i sesje mody, zdobędą podstawy fotografii  studyjnej i stylizacji. Zgłębią tajniki ilustracji i grafiki edytorskiej. Będą projektowali publikacje i pisali teksty o modzie. Nauczą się projektowania marki modowej i przewidywania trendów, a także projektowania interakcji i UX. Niektóre projekty powstaną w kooperacji z firmami zewnętrznymi, dzięki czemu studenci będą przygotowani do pracy w realnych warunkach.

Strona internetowa: sof.edu.pl

Artystyczna Alternatywa w Krakowie

Szkoła Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa” jest roczną szkołą skupiającą się głównie na kreowaniu wizerunku poprzez makijaż, ubranie czy promocję. Szkoła usytuowana jest w samym centrum Krakowa, tuż przy Rynku Głównym i działa od 12 lat.

Kierunki kształcenia:

 • Wizaż Klasyczny
 • Kreowanie Wizerunku/Stylizacja
 • Wizaż i Charakteryzacja

Okres trwania nauki: Rok w trybie dziennym i stacjonarnym.

Opłaty:
Wpisowe: 750 zł z ubezpieczeniem
System zaoczny: 490 zł czesne miesięczne
System dzienny: 590 zł czesne miesięczne

Osiągnięcia słuchaczy i absolwentów: Pośród absolwentów uczelni znajdują się osoby prowadzące własną działalność jako styliści i wizażyści, jak i pracujące dla znanych marek mediowych. Oto niektóre osiągnięcia absolwentów uczelni: w letnim wydaniu magazynu “Never Lazy” znajdziecie edytorial autorstwa Joanny Kustry, do którego stylizacje przygotowała absolwentka Ellie Łazarczyk. Zuzanna Suzi Zizu Zakrzewska jest autorką  makijażu Mistera Polski 2014 Rafała Maślaka w świetnej sesji Wojciech Jachyra Photography. Izabela Szelągowska, wykładowczyni uczelni, wykonała makijaże do wiosennej kampanii marki Intensi.

Strona internetowa: www.artystyczna-alternatywa.pl

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza gigantyczny projekt „Przepis na rozwój- Kompetencje szyte na miarę”. Uzyskaj 80% dofinansowania do edukacji