Festiwale muzyczne, które warto odwiedzić w te wakacje

196
Group of teenagers at summer music festival, sitting on the grass in front of stage

Niezależnie od tego, czy to wydarzenie muzyczne, filmowe, związane ze sztuką czy literaturą, jedno jest pewne – festiwale mają wyjątkowy klimat. Podczas cyklicznych imprez można nie tylko zobaczyć ulubionych artystów z całego świata, lecz także poznać ciekawych ludzi, skorzystać z atrakcji turystycznych miast i przeżyć niezapomniane wakacje.

Zobaczysz idoli z całego świata

Organizatorzy festiwali dbają o to, aby każdego roku na scenie pojawiły się legendarne gwiazdy, wykonawcy, którzy nigdy jeszcze nie występowali w Polsce lub artyści, których zna nie tylko młode, lecz także starsze pokolenie. Często okazuje się, że festiwal to jedyna szansa, kiedy możemy zobaczyć na scenie legendy. Co więcej, podczas festiwalu możemy zobaczyć nawet kilku ulubionych wykonawców. Festiwale na kilka tygodni przed startem ogłaszają program, headlinerów i pozostałych artystów.

Zwiedzisz miasto, którego jeszcze nie znasz

Kilkudniowy festiwal to doskonała okazja, aby poznać miasto, w którym odbywa się impreza. Festiwalowicze chętnie odwiedzają muzea, poznają atrakcyjne dzielnice, wędrują historycznymi szlakami i przesiadują w modnych miejscach. Festiwale ożywiają miasta, których modną stronę możemy poznać przy takich imprezach.

Źródło: materiały prasowe

Poznasz ludzi, którzy dzielą Twoje pasje i gust

Na festiwalach łatwiej możemy nawiązać nowe kontakty. Nasi znajomi zapoznają nas ze swoimi znajomymi, a do podsłuchanej rozmowy o wrażeniach z koncertu włącza się ktoś, kto przypadkiem stoi obok. Tworzy się grupa, którą łączą podobne gusta muzyczne, pasje, styl życia, zainteresowania. Z takich przypadkowych spotkań na festiwalu, polu namiotowym lub w hostelu mogą wyniknąć trwałe przyjaźnie i szczere sympatie.

Spotkasz się ze znajomymi, którzy mieszkają w różnych częściach Polski i świata

Znajomi z różnych stron Polski czy świata mogą spotkać się właśnie na festiwalu. Jeśli podzielacie wszyscy gusta muzyczne, filmowe i wszelkie wydarzenia kulturalne, kilka festiwalowych dni może być doskonałą okazją do spotkania. Oprócz wspólnie spędzonego czasu na samej imprezie można wybrać się ze znajomymi na zwiedzanie miasta, zajrzeć do muzeum, wypić kawę w modnym miejscu lub zjeść wspólnie obiad w którymś z polecanych przez turystów lokali.

>>>Posłuchaj muzyki: #3 PlaylistaZWybiegu: Pokaz Paprocki & Brzozowski

Zobaczysz filmy, których nie ma w kinach

Podczas festiwali filmowych mamy szansę zobaczyć produkcje, które nie pojawiają się na wielkim ekranie. Alternatywne produkcje i kino niezależne ma grono swoich wiernych fanów, których zdecydowanie bardziej interesują niszowe niż hollywoodzkie produkcje. Dotyczy to również spektakli, wystaw oraz innych wydarzeń kulturalnych, które możemy zobaczyć wyłącznie podczas festiwali.

Poszerzysz wiedzę na temat aktualności kulturalnych

W ramach festiwali mamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych. Wyjazd na festiwal może być urozmaicony ciekawymi wydarzeniami literackimi, spotkaniami z autorami czy spektaklem teatralnym w nowej przestrzeni. Na festiwalowych marketach możemy zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami płytowymi, wziąć udział w panelach, warsztatach, dyskusjach z udziałem twórców z Polski i świata. Taka okazja nie zdarza się często.

Źródło: materiały prasowe

Poznasz twórców, o których wcześniej nie słyszałeś

Festiwale to również szansa na odkrywanie nowych artystów, obrazów, dźwięków i atrakcji kulturalnych. Warto zatem skupić się nie tylko na wydarzeniach, na których szczególnie nam zależy, lecz także poznawać artystów, o których wiemy niewiele lub nic. Może się okazać, że podczas festiwalu dokonamy spektakularnego odkrycia dla nas samych i wzbogacimy się o nowe dźwięki lub obrazy. Oprócz zadowolenia z zobaczenia legendarnych artystów z festiwalu przywieziemy inspiracje na kolejny rok.

 Prezentujemy listę kilku festiwali, na które warto się wybrać:

Białystok: Up To Date (wrzesień) – muzyka

Gdańsk: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych (lipiec) – teatr

Gdynia: Open’er Festival (czerwiec i lipiec) – muzyka

Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (lipiec i sierpień) – film i sztuka

Kołobrzeg: Sunrise Festival (lipiec) – muzyka

Kołobrzeg: Nagle nad Morzem (sierpień) – muzyka

Kostrzyn nad Odrą: Przystanek Woodstock (sierpień) – muzyka

Kraków: Festiwal Miłosza (czerwiec) – literatura

Łódź: Transatlantyk Festival (lipiec) – film i muzyka

Mrągowo: Piknik Country&Folk (lipiec) – muzyka

Ostróda: Ostróda Reggae Festiwal (sierpień) – muzyka

Płock: Festiwal Audioriver (lipiec) – muzyka

Słupsk (Dolina Charlotty): Festiwal Legend Rocka (lipiec) – muzyka

Sopot: SeaZone (czerwiec) – muzyka

Warszawa: Warsaw Summer Jazz Days (lipiec) – muzyka

Warszawa: Festiwal Chopin i jego Europa (sierpień) – muzyka

Wrocław: Festiwal Nowe Horyzonty (sierpień) – film

>>> Posłuchaj muzyki: #4 PlaylistaZWybiegu: Pokaz BIZUU

PODZIEL SIĘ