Debata „Sztuka i moda”

  764
  Kiedy:
  Kwi 5, 2016@17:00
  2016-04-05T17:00:00+02:00
  2016-04-05T17:30:00+02:00
  Gdzie:
  Krakowski Teatr VARIETE
  Grzegórzecka 71
  31-559 Kraków
  Polska
  Koszty:
  Bez opłat

  Pierwsza w tym roku kalendarzowym debata z cyklu „Sztuka i…”. Moderatorem spotkania będzie prof. UEK dr hab. Janina Filek, kierownik Katedry Filozofii, która zaprosiła swoich gości do dyskusji na temat związków sztuki i mody.

  W debacie udział wezmą:
  • Wojciech Bednarz (projektant mody, wykładowca SAPU)
  • Małgorzata Bochenek (projektantka mody, założycielka BOHO)
  • Joanna Kowalska (historyk sztuki, kurator wystawy „Modna i już! Moda w PRL” Muzeum Narodowego w Krakowie)

  Wydarzeniami towarzyszącymi debacie będą: performens grupy młodych artystów znanych jako Grupa Lasem, którzy na naszych oczach zamienią dzieła sztuki w ubrania w procesie „deframestracji”, a także wystawa plakatów Dominiki Starz dokumentujących cykl „Sztuka i…”.

  Debaty z cyklu „Sztuka i…” są organizowane od ponad trzech lat przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Agencję Artystyczną GAP oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej, we współpracy z krakowskimi uczelniami artystycznymi. Ich ideą jest konfrontacja poglądów ludzi nauki, kultury, polityki i biznesu na temat związków sztuki z innymi dziedzinami życia. W dotychczasowych spotkaniach udział wzięli m.in. Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Krzysztof Globisz, Agnieszka Holland, Maria Anna Potocka oraz Andrzej Wajda.

  ZAPRASZAMY!

  PODZIEL SIĘ