Oto najpiękniejsze dekoracje wielkanocne, które odmienią Twoje wnętrze

311
Kolekcja Silver Day od Home&you, fot. materiały prasowe

Tydzień przed Wielkanocą warto pomyśleć nie tylko o porządkach i zakupach, ale także o odpowiednich dekoracjach, dzięki którym w naszym domu zapanuje wyjątkowa atmosfera.

Trudno jest sobie wyobrazić nadchodzące święta bez nastrojowych dodatków, które tworzą ich niepowtarzalną atmosferę. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na wielkanocne dekoracje, podpowiadamy co wybrać, aby nasze wnętrza wyglądały świątecznie i wiosennie.

Kwitnący dom

Wielkanoc to okres, w którym przyroda zaczyna budzić się z zimowego snu. Warto więc skusić się na wiosenne kolory i przynieść do domu świeże kwiaty. Wybierzmy te typowe dla okresu wiosennego, czyli tulipany, żonkile lub hiacynty. Znakomitym dodatkiem do nich będą kolorowe wstążki, piórka, a także rozkwitające bazie. Odpowiednio splecione gałązki bazi mogą nam również posłużyć jako gniazda dla ugotowanych jajek, których w tym czasie z pewnością nie zabraknie na żadnym stole.

Świąteczny stół 

To wokół niego zbiera się cała rodzina, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. Kluczem do dekoracji wielkanocnego stołu powinna być tradycja. Warto zatem zadbać o takie elementy, które podkreślą zarówno świąteczną jak i rodzinną atmosferę tych dni.

Wybierz maksymalnie trzy kolory, które będą dominować w dekoracjach.
Nadmiar barw rozprasza i odciąga uwagę.

 

Zaskocz oryginalnymi pisankami 

Kolorowe pisanki są nieodzowne wśród świątecznych ozdób. Malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne – pomysłów na ozdobienie wielkanocnych jajek jest naprawdę sporo.

Czytaj dalej…