Firma Harveya Weinsteina przejęta przez kobietę. Kim jest Maria Contreras-Sweet?

97
źródło: www.abc.net.au

Problemy największej w Hollywood firmy producenckiej zaczęły się w październiku zeszłego roku, kiedy to współzałożyciel i prezes – Harvey Weinstein – został oskarżony przez wiele kobiet o przestępstwa na tle molestowania seksualnego. 

Od tamtej pory Weinstein został zwolniony, wielu członków zarządu odeszło, natomiast przyszłość firmy zawisła na włosku. Niedawno jednak branżę obiegła informacja, że po wielogodzinnych rozmowach, firma przetrwa. W negocjacjach uczestniczyły trzy strony: członkowie dotychczasowego zarządu (w tym brat Weinsteina), inwestorzy oraz prokurator generalny Nowego Jorku.

Efektem rozmów jest wykupienie przez inwestorów firmy za 500 mln dolarów, a także stworzenie rady nadzorczej kontrolowanej przez kobiety. Ponadto zostanie spełniony postulat prokuratora o powstaniu specjalnego funduszu, który ma być przeznaczony na rzecz ofiar byłego właściciela.

>>> Przeczytaj również: Których nazwisk najczęściej szukaliśmy w Google w 2017 roku i co to oznacza?

Jedną z inwestorek jest Maria Contreras-Sweet – była członkini rządu Baracka Obamy. Ma duże doświadczenie w branży związanej z nieruchomościami, bankowości czy konsultingu. Ponadto Contreras-Sweet uważana jest za jedną z pierwszych Latynosek, które odniosły spektakularny sukces w branży finansowo-urzędniczej.

Jak od dzisiaj będzie wyglądać firma, czy zmieni się na dobre? Na razie pozostaje nam obserwować jej rozwój.