„W pogoni za wiecznym chłopcem”. Sneakersy GOLDEN GOOSE DELUXE BRAND

1297
źródło: goldengooseoutlet.eu.com

Świat mody (odzieży, obuwia i dodatków) nie jest samodzielnie funkcjonującym tworem. Stanowi on element składowy nieustannie kreowanego przez nas lifestyle’u. Współczesne trendy, z którymi spotykamy się na co dzień, determinują nasze wybory. Na ulicy, bardzo często słyszę: „Spójrz, to już kiedyś się nosiło”. Moda jest przewrotna i korzysta z dorobku artystycznego naszych przodków.

Historia kołem się toczy i w dzisiejszej publikacji, przedstawię model obuwia marki GOLDEN GOOSE DELUXE BRAND dla wiecznie młodych, duchem i ciałem, mężczyzn.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W 2000 roku, z miłości do mody i sztuki, Francessca i Alessandro Gallo założyli włoską markę odzieżowo-obuwniczą dedykowaną kobietom i mężczyznom ceniącym elegancję w codziennym wydaniu. Marka specjalizuje się również w produkcji galanterii skórzanej, wykorzystując technikę oryginalnego, weneckiego krawiectwa i najwyższej jakości skóry.

Od kilku sezonów brand „MADE IN ITALY” wypuszcza modele kultowych sneakersów inspirowanych… zniszczonymi butami.
Stan podeszwy, obszycia zewnętrznego i sznurowadeł obuwia pozostawia wiele do życzenia, jednak duet w kapitalny sposób popularyzuje trend „mody na daną markę” i odnajduje zrozumienie w filozofii innego brandu – Dsquared2, który „inspiruje się rzeczami zwyczajowo niemodnymi”.

Sneakersy wykonane są ze skóry cielęcej lub zamszu, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych (jako gotowe projekty) oraz w kilku wersjach wzorowanych topowym modelem butów sportowych od NEW BALANCE lub trampkami Chuck Taylor All Star (Converse).

Każda para butów sygnowana jest skórzaną gwiazdą- znakiem rozpoznawczym marki.

Niewątpliwie, sneakersy są nietuzinkowe. Komfortowe. Designerskie. Na topie. Dla minimalisty. Fashionisty. Tradycjonalisty. Indywidualisty. Każdego mężczyzny! Przedstawiony typ obuwia jest ciekawym uzupełnieniem męskiej stylizacji na casualowe albo bardziej odświętne wyjście.

Jedynym minusem zaprezentowanych butów jest ich cena, która waha się od 300 do 700 euro. Zadaję sobie jednak pytanie, czy ich cena jest aż tak wysoka, jeżeli rozpatrujemy włoską jakość oraz wykonanie?

Buty sportowe nigdy nie będą out of popularity. One są wieczne i zachowują swoją młodość od końca XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy zostały wylansowane na salonach.

Autor: Alicja Szablewska