Sukienka od Google x Ivyrevel, która wie o Tobie prawie wszystko

314

Sukienka, która wie o Tobie wszystko? Prawie. Technologie w modzie każdego sezonu urzeczywistniają się i udowadniają wszystkim sceptykom technologii w modzie, że nadchodzą zmiany. Nowinki w technologii tym razem pochodzą od zależnej od H&M marki Ivyrevel i Google. Ta oto sukienka zbiera informacje o Tobie, Twoim stylu życia, miejscach w których bywasz, restauracjach w których spędzasz czas, o pogodzie. Następnie powstaje spersonalizowany produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Aplikacja jest nadal w fazie testów, ale bazuje na Awareness API, czyli bezpośrednio zbiera sygnały z zewnątrz, aby następnie przetłumaczyć je na aplikację w Twoim telefonie. Materiały, kolor czy inne szczegóły, z których powstałaby sukienka właśnie dla Ciebie również zostaną zasugerowane przez zebrane wcześniej dane.

Produkt ma być dostępny już od 99 dolarów, jednak ostatnie problemy Google z amerykańskim urzędem ochrony danych mogą sprawić, że produkt będzie dopasowany do kraju, z którego pochodzimy i prawa, jakie musimy przestrzegać.

Autor: Ula Wiszowata