Millenialsi kochają modę i swoje blokowiska. Projekt “Architektura modernistyczna X polski streetwear”

To już druga odsłona projektu artystycznego Architektura modernistyczna X polski streetwear. Wszystko zaczęło się w 2017 roku od pokazania wybitnych realizacji powojennego modernizmu Wrocławia w połączeniu ze współczesną polską modą uliczną.

Charakterystyczne bloki na Placu Grunwaldzkim czy akademiki Kredka i Ołówek okazały się równie wdzięcznymi modelami co ludzie noszący niezależną polską modę uliczną. Teraz przyszła pora na trudniejszy krok, czyli surowe bloki z lat 80., które na pozór nie mają już żadnej wartości estetycznej. Dodatkowo były już fotografowane jako siedlisko zła i smutku. Jednak trzeba było spojrzenia ludzi, którzy dorastali razem z budową wielkopłytowych osiedli, żeby oddać duszę tej architektury.

>>> Przeczytaj również: National Geographic wybiera najlepsze zdjęcia 2017 roku

Plan był prosty – zdjęcia w surowym klimacie i… tutaj zaczęły się schody, bo przez ostatnie dziesięciolecie brutalistyczne osiedla pokryły się pastelowym kożuchem termomodernizacji.

Zaczęliśmy więc poszukiwania oryginalnej wielkiej płyty, którą pamiętaliśmy z dzieciństwa. Przejechane kilometry, dni spacerów po osiedlach i setki próbnych zdjąć, w końcu decyzja – robimy to w Jeleniej Górze. Odzież do pokazania w tej surowej scenerii wybraliśmy z będącej esencją polskiego streetwearu linii Prosto Klasyk, a po obu stronach obiektywu stanęli millenialsi, znający i rozumiejący osiedlowy klimat – mówią osoby, które stoją za projektem.

Pomysł i zdjęcia: Mateusz Szeliga
Stylizacje: Angelika Fedorczuk
Modelka: Basia Erling
Model: Łukasz Skafarek
Video: Mariusz Dragan
Produkcja: Szymon Wachal
Współpraca: Odzież – Prosto Klasyk, zdjęcia analogowe Instax

OGLĄDAJ DALEJ…


OGLĄDAJ DALEJ…

Newsletter

FASHION BIZNES