SeaZone Sopot — najlepsza impreza dla miłośników muzyki klubowej

159

Nie ma mody bez muzyki dlatego dołączyliśmy do jedynego w swoim rodzaju wydarzenia— SeaZone. SeaZone Music & Conference to nie tylko impreza dla miłośników muzyki klubowej, ale przede wszystkim panele i warsztaty z najlepszymi artystami. 

W dniach 8-10 czerwca 2017 odbędzie największe wydarzenie dla twórców branży muzycznej i przedstawicieli biznesu eventowo–rozrywkowego w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej po raz drugi w Sopocie! Frekwencja pierwszej edycji udowodniła, że jest ogromne zapotrzebowanie na takie wydarzenia. Udowodnili to również artyści, którzy w ubiegłym roku licznie przybyli do Sopotu. Na scenie wystąpili m.in. Monika Brodka, Reni Jusis, Xxannaxx, Kaliber 44, Krzysztof Zalewski i wielu innych. Konferencję swoją wiedzą zasili m.in Martin Marijuan z Ibiza Sonica- jednej z najpopularniejszych stacji radiowych muzyki elektronicznej, Neil Evans- promotor klubu Space Ibiza, Bill Kelly- pomysłodawcę Winter Music Conference w Miami.

Monika Brodka Opera Leśna SeaZone
Monika Brodka Opera Leśna SeaZone

Czego możecie się spodziewać po tegorocznej konferencji?

Na warsztatach i panelach spotkają się przedstawiciele branży muzycznej oraz eventowej z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Główną część wydarzenia stanowić będzie jednak bogaty repertuar koncertowy, w którym znane postacie figurują obok debiutujących artystów. Wiemy już, że usłyszymy 47 wykonawców, wśród nich m.in Low Roar, O.S.T.R. Daria Zawiałow, Coals, Rosalie., BeMy czy Lilly Hates Roses.

Dodatkowo elektroniczną stronę SeaZone odsłoni trójka producentów dobrze znanych miłośnikom polskiej sceny klubowej. A_GIM, wcześniej znany z Nervów oraz Őszibarack, zaprezentował na początku kwietnia debiutancką, solową EP-kę „Votulia”. Wydany na winylu materiał przypadnie do gustu miłośnikom organicznego minimalu spod znaku wytwórni Kompakt albo BPitch Records. LASY to nowy projekt Macieja „Stendka” Wojcieszkiewicza. Artysta, który ma na koncie sety przed Timem Heckerem albo Squarepusherem, niedawno wyprodukował nagrodzony Fryderykiem krążek „Bang!” Reni Jusis. Górny to kolejne oblicze sceniczne Goorala. W swoim nowym projekcie muzyk ujawnia fascynację techno wszelkiej maści, śmiało eksperymentując z looperem czy kontrolerami. Nie zabraknie również kultowej już trójmiejskiej kapeli, dla której świat syntezatorów nie ma żadnych tajemnic – Dick4Dick, bo to o nich mowa.

Agnieszka Smektala LVMH/ Ambasada Inspiracji, Fot. SeaZone Sopot
Agnieszka Smektala LVMH/ Ambasada Inspiracji, Fot. SeaZone Sopot

SeaZone Music & Conference nie zakłada ograniczeń gatunkowych. Te z pewnością nie istnieją dla Bownika, czyli reprezentantów gitarowej sceny alternatywnej. Trio – samo kategoryzujące swoją twórczość jako vegan disco –  mimo krótkiego stażu na scenie może pochwalić się koncertem u boku Milky Chance albo Charliego Winstona. Oprócz wspominanego O.S.T.R.-a o odpowiednią dawkę hip-hopu zadbają Sarcast i Adi Nowak. Oba projekty są przedstawicielami nowej generacji artystów hip-hopowych, którzy zrywają z utartymi schematami na rzecz świeżego spojrzenia na muzyczną materię. Najnowszym efektem poszukiwań Adiego Nowaka jest płyta „VR”, która w kwietniu pojawiła się na półkach sklepowych.

Na drugim biegunie stylistycznym znajduje się Lorwspólne dzieło czterech utalentowanych nastolatek z Krakowa. Dziewczyny tworzą przejmujące, nastrojowe kompozycje osadzone w nurcie alt-popu. Kwartet, dla którego inspiracją jest Agnes Obel albo Birdy, znajduje się w trakcie prac nad debiutanckim albumem. Polską odnogę programu uzupełnia No Logo – alternatywna kapela reggae z Podlasia.

Line-up Seazone Music & Conference to też mocna reprezentacja z zagranicy. W czerwcu w Sopocie wystąpi znany polskiej publiczności Josh Savage, singer-songwriter z Londynu. Utalentowany wokalista, który ma za sobą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie, według cenionej strony Huffington Post jest obdarzony „bogatym, rezonującym głosem”. Rodzimi słuchacze na pewno kojarzą również HEIDRIKA, duńskiego reżysera od niedawna zajmującego się muzyką. Jego debiutancki album, który w Polsce ukaże się dzięki wytwórni FONOBO, został wyprodukowany przez połowę duetu Kiasmos – Janusa Rasmussena. Artysta zagra na Seazone w trio. Obok skandynawskiej melancholii znajdzie się również miejsce dla egzotycznej beztroski. Za takie brzmienia odpowiada The Curious Incident – brytyjski duet z pogranicza popu i indie rocka. Słuchając ich, fani Vampire Weekend, The Kooks czy UB40 z pewnością nie poczują się zawiedzeni. Swoich przedstawicieli w Sopocie będzie miała także Belgia. Duet zarówno na scenie, jak i w życiu prywatnym. Joy Wellboy, zespół mający na koncie płytę w Berlińskiej wytwórni Bpitch Control, niezwykle sprawnie łączy syntezatorowe pasaże z akustycznymi balladami czego finalny efekt można umiejscowić gdzieś pomiędzy electro-popem a nową falą.

Zwieńczeniem zagranicznych koncertów będzie specjalny showcase, na którym wystąpią najciekawsi artyści z Łotwy! 9 czerwca w klubie Libation zagrają RYGA, Triana Park i Justs (reprezentant Łotwy na zeszłorocznej edycji konkursu Eurowizji), prezentując przekrój muzycznych światów od eksperymentów na pograniczu hip-hopu i elektroniki, po bardziej popularne brzmienia.

Wieczorne wydarzenia zaplanowano w takich miejscach, jak Libation, Wtedy, Teatr Wybrzeże Scena Kameralna, Teatr Boto, Teatr na Plaży, Galeria Dwie Zmiany oraz w klubach: TAN Sopot, Mewa Towarzyska, Spatif, Scena Sopot i Sfinks700.
https://www.facebook.com/events/1851662221779919/

BILETY

https://www.biletomat.pl/konferencje/seazone-showcase-festiwal-5000/