PRAWO W MODZIE: Dr. Martens staje do walki ze Stevem Maddenem

191

Pozwów o kopiowanie projektów ciąg dalszy. Tym razem spór dotyczy dwóch rozpoznawalnych marek: Dr. Martens oraz Steve Madden. Obecność ostatniego z nich nie powinna dziwić – marka Steve Madden już wielokrotnie została oskarżana o plagiat.

Problem dotyczy sztandarowego modelu Dr. Martens – 1460 Boot. Dr Martens, który opisuje się nie tylko jako „powszechnie uznawany i niezwykle popularny”, ale także jako marka, która „zdobyła uznanie jako największa i najbardziej rozpoznawalna na świecie” twierdzi, że Steve Madden czyni bardzo konkretne i rażące nadużycie wobec trade dress modelu 1460 Boot.

>>> Czytaj również: Największe spory prawne w branży modowej 2017 roku

Źródło. tmz.com

Czym jest trade dress? To prawne określenie, które ogólnie odnosi się do cech wizualnych, wyglądu produktu lub jego opakowania. Jest to forma własności intelektualnej. Steve Madden rzekomo skopiował styl podeszwy, przeszyć oraz pętelek – powodując tym samym… zamieszanie na rynku.

W rezultacie Dr. Martens zgłosił roszczenia dotyczące naruszenia trade dress oraz nieuczciwej konkurencji. Dąży zarówno do  trwałego nakazu usunięcia wszystkich reklam wymienionych produktów i klasycznie: odszkodowania oraz zwrotu opłat adwokackich.

Autor: Kaśka Michalak

>>> Czytaj również: Chanel pozywa sprzedawców Amazon.com