Poznaj laureatów 11. edycji ART&FASHION FORUM by Grażyna Kulczyk

281
Finał 11. edycji Art & Fashion Forum
Finał 11. edycji Art & Fashion Forum

W sobotę 21 października w poznańskim Starym Browarze odbyła się gala laureatów 11. edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk (AFF), podczas której poznaliśmy najlepszych uczestników warsztatów New School. Nagrodą dla laureatów każdego z pięciu warsztatów New School jest stypendium na prestiżowym Central St. Martin’s College of Art & Design w Londynie, który ukończyli m.in. John Galliano, Alexander McQueen czy Stella McCartney.

Art & Fashion Forum (AFF) jest wydarzeniem powstałym w 2007 r. z inicjatywy Grażyny Kulczyk. Podobnie jak w poprzednich latach, AFF organizowane było przez zespół poznańskiego Starego Browaru.

Inwestujemy długoterminowo i podobne podejście mamy do zaangażowania w wydarzenia związane z kulturą i sztuką – mówi Marek Jakubiak, szef Real Estate, CEE Deutsche Asset Management, przedstawiciel właściciela Starego Browaru. Tych w Starym Browarze nie brakuje, a jego sztandarowy projekt Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk z każdym rokiem jest coraz bardziej spektakularny. Nasza polityka kontynuowania wsparcia dla działań kulturalnych, z których słynie Stary Browar, nie byłaby tak skuteczna, gdyby nie ogromny nakład pracy zespołu, który od lat dba o ich jakość. Za każdym z tych eventów codziennie stoją prawdziwi i stuprocentowo zaangażowani ludzie – podkreśla Marek Jakubiak.

21 października odbyła się gala, którą to poprowadziła dziennikarka muzyczna Gabi Drzewiecka. Gościem honorowym wydarzenia była Grażyna Kulczyk, inicjatorka AFF.

Finał 11. edycji Art & Fashion Forum
Finał 11. edycji Art & Fashion Forum

Oto tegoroczna lista zwycięzców:

–  Fashion Design – Marlena Czak
–  Fashion Jewellery – Aneta Bielecka

–  Fashion Illustration – Aleksandra Szczepaniak
–  Fashion Photography – Artur Madej
–  Fashion Writing – Ewa Grzeszczuk-Karzyńska

Oprócz rozdania nagród, główną atrakcją tegorocznego Open University w ramach Art & Fashion Forum była blisko godzinna rozmowa z wizualną reprezentacją Björk. Rozmowę z artystką poprowadził Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki. Można też było posłuchać o kulisach powstania wystawy Björk Digital z udziałem jej twórców. Pozostałe panele i wystąpienia w ramach Open University toczyły się wokół AI: Cyber Creative – tematu przewodniego 11. edycji AFF. Pomysłodawcą tegorocznej idei przewodniej i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był już po raz trzeci W P Onak, Art & Creative Director, multidyscyplinarny artysta, twórca agencji kreatywnej.

Więcej informacji o 11. edycji Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk można znaleźć TUTAJ.

Finał 11. edycji Art & Fashion Forum
Finał 11. edycji Art & Fashion Forum