NEWS: Giorgio Armani organizuje warsztaty filmowe

97
Publicity photo of Italian fashion designer Giorgio Armani. Armani arrived Hong Kong on 18 April 2004 for a three-day visit and to hold a fashion show of his world-renowned fashion brand on Tuesday.

Giorgio Armani postanowił kontynuować swoją przygodę z kinem, tym razem powołując do życia ciekawe przedsięwzięcie. Włoski projektant już niedługo uruchomi kurs Armani/Laboratorio, który dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą rozwinąć swoje zainteresowania związane z branżą filmową. Warsztaty rozpoczną się w styczniu, a zajęcia będą dotyczyły między innymi takich dziedzin jak reżyseria, scenopisarstwo, fotografia, projektowanie kostiumów czy charakteryzacja.

Ten nowy projekt jest kontynuacją mojego poparcia talentów młodej generacji. Podoba mi się idea warsztatów, które przekazują młodym twórcom praktyczną wiedzę, a także pozwalają na nawiązanie nowych znajomości z mentorami. Przekazywanie wiedzy jest niezbędne. To jest moją misją – tak o nowym projekcie wyraził się Giorgio Armani w wywiadzie dla WWD.

>>>Przeczytaj również: Saint Laurent w pół roku nauczy cię projektowania, rozwoju i szycia

Armani/Laboratorio będzie składało się z ośmiu modółów, po jednym dla każdej dziedziny. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów, którzy od lat obecni są w branży filmowej. Nazwiska mentorów nie są jeszcze potwierdzone, jednak już teraz swoje poparcie dla programu wyrazili: Giuseppe Tornatore, they are Gabriele Muccino, Maria Sole Tognazzi, Michele Placido, Margaret Mazzantini, Sergio Castellitto and Cristina Comencini.

Autor: Tatiana Zawrzykraj