Nowa czy używana? Jaką suknię ślubną wybrać?

39
Fot. mat. prasowe

Każda kobieta w dniu swojego ślubu pragnie zarówno wyglądać, jak i czuć się wyjątkowo. Marzy także o idealnej sukni ślubnej, która wzbudzi zachwyt nie tylko w jej przyszłym małżonku, ale także we wszystkich zaproszonych gościach. Suknie ślubne, ze względu na kunszt swojego wykonania oraz ilość materiałów potrzebnych do ich uszycia, nie należą niestety do najtańszych. Z powodu wysokiej ceny coraz więcej kobiet decyduje się więc na zakup używanych kreacji ślubnych. Czy warto kupić używaną suknię ślubną, czy też lepiej zainwestować swoje pieniądze w zakup nowej oferowanej przez salony sukien? Sprawdźmy!

Używane suknie ślubne – dlaczego warto je kupić?

Wiele kobiet jeszcze zanim rozpocznie ślubne przygotowania wie, że kupi używaną suknię ślubną. Argumentem przemawiającym za jej zakupem jest fakt, że suknię założymy tylko na jeden dzień, nie ma więc większego sensu przeznaczać na jej zakup dużych pieniędzy. Oszczędzoną kwotę zdecydowanie lepiej jest natomiast zainwestować w opłacenie lepszego fotografa weselnego, czy też na podróż poślubną.

Używana suknia ślubna zazwyczaj niewiele różni się od tego samego modelu oferowanego przez salony sukien. Kobiety, które decydują się ją odsprzedać, w większości przypadków oddają kreację do profesjonalnego czyszczenia, w efekcie czego nowa właścicielka otrzymuje czystą i wyglądającą jak nowa, sukienkę. Co jednak najważniejsze, używane suknie ślubne kupimy za ułamek ceny niż ten sam model sprzedawany przez salony sukien. Z tego właśnie powodu używane kreacje ślubne mają tak wiele zwolenniczek.

Decydując się na zakup używanej sukni ślubnej do wyboru mamy trzy opcje: możemy kupić ją w komisie, odkupić od koleżanki lub nabyć za pośrednictwem internetowych aukcji oraz ogłoszeń. Bez względu na to, którą z tych możliwości wybierzemy, najlepiej rozglądać się za sukniami w najbliższej okolicy i przed zakupem starannie zmierzyć wybrany model.

Nowa suknia ślubna prosto z salonu

Za zakupem nowej sukni ślubnej przemawia przede wszystkim ich znacznie większy wybór. Salony sukien oferują bowiem wiele różnych i aktualnie modnych modeli, spośród których każda przyszła panna młoda może wybrać suknię stworzoną dla siebie. Do dyspozycji mamy także wszystkie rozmiary kreacji oraz możliwość dopasowania sukni idealnie do naszej sylwetki. Dzięki temu zyskujemy pewność, że suknia będzie leżała na nas idealnie.

Nie każda z nas w tym tak ważnym dniu chciałaby mieć na sobie ubranie, które nosiła wcześniej inna kobieta. Da takich osób zakup nowej sukni będzie z pewnością jedynym dobrym wyborem. Raz założoną suknię ślubną możemy także odsprzedać po weselu i dzięki temu odzyskać część zainwestowanych w jej zakup pieniędzy. Jeśli więc nosimy popularny rozmiar i wybrałyśmy dość uniwersalny model, nie powinnyśmy mieć większych problemów z szybkim znalezieniem dla niej nowej właścicielki.

Odwiedzając na przymiarkę salony sukien możemy także liczyć na profesjonalną poradę ich pracownic, co z pewnością ułatwi nam ostateczny wybór sukienki. Dla poszukujących dobrego miejsca w swojej okolicy na zakup ślubnej kreacji warto polecić salony sukien na Weselezklasa.pl. Nowa suknia ślubna z salonu to bowiem pewność, że jest w idealnym stanie, bez uszkodzeń, plamek oraz wad, co docenią nie tylko perfekcjonistki.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem.

PODZIEL SIĘ