Na tych nietypowych produktach modowych można świetnie zarobić!

707
Źródło: SneakHype.com

Inwestować można w różne rzeczy, ale większość osób stawia na te najbardziej pewne formy, czyli giełdę i papiery wartościowe. Jednak inwestowanie można połączyć ze swoją pasją i zrobić z tego czystą przyjemność!

W zeszłym tygodniu w dniach 22-24 listopada odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie konferencja Inwestycje Alternatywne – jedyne takie wydarzenie zrzeszające pasjonatów niekonwencjonalnych form inwestycji. Przez te 3 dni mieliśmy okazję zgłębić tajniki form nietuzinkowego lokowania kapitału poprzez angażujące wykłady prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach. Konferencja miała na celu ukazanie, że inwestowanie to nie tylko giełda, lecz także alkohole, złoto, buty czy nieruchomości. A to wszystko za sprawą inicjatywy organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu.

Zainwestuj w whiskey

dalmore whiskey alcoholPierwszym wydarzeniem, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem był wykład poświęcony inwestowaniu w Beczki Whisky – jednej z najbardziej znanych form inwestycji alternatywnych. Prawdziwi pasjonaci tego trunku mieli okazję dowiedzieć się, które rodzaje są najbardziej opłacalne, jeśli chodzi o inwestycję, od czego zależy cena trunku, jakie są jego rodzaje i czym w zasadzie się od siebie różnią. Odpowiedzi na te i wiele innych kluczowych pytań udzielił dyrektor ds. rozwoju dystrybucji w firmie Stilnovisti.

Czy złoto jest jeszcze opłacalne?

via GIPHY

Następnego dnia mieliśmy okazję poznać tajniki inwestowania w złoto, a wszystko za sprawą menedżera dewiz w firmie tavex.pl. Z pewnością złoto jest zyskowną inwestycją, ale w jakiej formie kupować złoto fizycznie i czy to aby na pewno dobry moment na tego typu inwestycje? Jeśli tak, to jak je przechowywać? Uczestnicy wykładu mieli okazję poznać odpowiedzi na te pytania, a szczęśliwcy mogli nawet wygrać uncję srebra.

Sneakersy to też biznes!

Następne wydarzenie nie bez powodu odbyło się właśnie 23 listopada. Tego dnia była premiera nowych Yeezy, więc pewnie domyślacie się, że chodzi o coraz bardziej popularne inwestowanie w sneakersy. Buty to z pewnością nowość jeśli chodzi o inwestowanie. Jak widać ich zakup to nie tylko przyjemność, ale też bardzo zyskowna inwestycja – czasami stopa zwrotu może wynieść aż 436%! A więc trochę szczęścia i wiedzy i resell topowych modelów może być dla nas bardzo opłacalną inwestycją. A jakie to modele, jak ich szukać oraz kiedy i jak sprzedawać? Na  te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielił Adam Zdziech – menedżer sklepów, które na pewno kojarzą wszyscy fani sneakerów – Chmielna 20 i Warsaw Sneaker Store.

źródło: www.hypebeast.com
źródło: www.hypebeast.com

Inwestowanie w nieruchomości było tematem ostatniego wydarzenia z cyklu Inwestycji Alternatywnych. Wszelkie wątpliwości dotyczące rynku nieruchomości starał się rozjaśnić przedstawiciel firmy Magmilion. Nieruchomości są od lat uznawane za najbezpieczniejszą formę inwestowania, choć potrzeba do tego dużego nakładu kapitału. Uczestnicy dowiedzieli się, jak znaleźć najlepszą lokalizację pod inwestycję oraz od czego zależy jej rentowność, a także znaleźli odpowiedzi na wiele innych nurtujących pytań dotyczących rynku nieruchomości.

Oprócz wyżej wymienionych istnieje jeszcze wiele innych alternatyw dla inwestycji, jak torebki, numizmatyka czy dzieła sztuki. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na inwestowanie także osobom z mniej zasobnym portfelem. Lecz w tym przypadku nie ilość zainwestowanych pieniędzy, ale wiedza o danym produkcie jest najważniejsza. Najlepiej jeśli będziemy wybierać takie alternatywy, które są nam dobrze znane. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak Inwestycje Alternatywne, każdy z nas może zgłębić jej tajniki i zostać prawdziwym inwestorem! Jeśli nie udało Wam się uczestniczyć w tym wydarzeniu, nic straconego – czekajcie na kolejną edycję w przyszłym roku.

Artykuł przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu na SGH.