Maciek Sieradzky – szalone dziecko, artysta

2536
Maciek Sieradzky Foto: Monika Szałek

Postać Maćka jest bardzo ciekawa, wręcz zjawiskowa. Wielu widzów i obserwatorów programu Project Runway, po zakończeniu zdjęć, czuło niedosyt jego osoby i czekało na kolejne zaskoczenie, kolejny szalony projekt. Kolekcja dzky. to pierwsza sprzedażowa linia projektanta na tak wielką skalę. Wśród propozycji od Maćka znaleźć można, bluzy, t-shirty,  spódnice i akcesoria – przeskalowane torby i plecaki.

Dzisiaj, Maciek bez oporów prężnie rozwija nie tylko swoja firmę, ale również szuka inspiracji w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru gdzie studiuje. Maciek zawsze chętnie współpracuje z prasą i uczestniczy w rożnych przedsięwzięciach, jak chociażby Open’er czy wyjątkowy design specjalnie dla Showroomu. Dodatkowo, ma wsparcie projektantów z wieloletnim doświadczeniem takich jak Mariusz Przybylski czy Tomasz Ossoliński a przede wszystkim Anji Rubik, która niejednokrotnie zakładała ubrania uszyte przez projektanta.

W końcu, Maciek dostał niesamowitą propozycje poprowadzenia tymczasowej pracowni i butiku na Placu Trzech Krzyży – POP-UP Dzky, aby móc zaprezentować fanom mody swoje prace i tworzyć linię „MACIEK SIERADZKY.” której premierę planuję na marzec 2015.

Maciek Sieradzky i Joanna Przytakiewicz, butik Plac Trzech Krzyży
Maciek Sieradzky i Joanna Przytakiewicz, butik Plac Trzech Krzyży

Jego projekty są innowacyjne. Wiele z nich opiera się na materiałach własnych, czyli takich, które projektant tworzy sam, np. plecionkę. Z kolei tańsza i użytkowa linia dzky. to barwione jeansowe plecaki, torby z eko skóry, bluzy z błyszczącymi panelami w cenach od 199 zł za t-shirt, 139 zł za worek jeansowy, po 329 zł za bluzę.

Maciek może ma krotki staż w branży ale bardzo stara się prezentować wysoki poziom swojej marki. Przez wiele tygodni kręcenia programu robił wrażenie osoby co najmniej nieśmiałej, która na każdym kroku musiała manifestować ten wizerunek a najlepiej wychodziło mu to właśnie w szyciu.

Maciek bardzo otwarcie mówi o swojej użytkowej kolekcji jako o tej ‚sprzedażowej’, dostępnej dla większego grona klientów. Warto jednak pamiętać o swoich korzeniach i powracać do nich bo za to ludzie pokochali Maćka: za to dziecko artystę z uroczą skromnością. Rynek pełen jest projektów, które niewiele się od siebie różnią, Maciek Sieradzky był i  jest kreatorem, który spogląda na modę z przymrużeniem oka, bawi się nią i wyznacza trendy a nie za nimi idzie. Takiego Maćka chcemy oglądać.

Kolekcja dostępna jest na platformie shwrm.pl i w sklepie wirtualnym na www.dzky.pl

PODZIEL SIĘ