Lustro, które rozpozna Cię, pokaże Twój kalendarz i zapowie pogodę. Jak działa MirroCool?

134

Choć pod kątem innowacji MirroCool jest ogromnie ułatwiającą życie nowinką, to na uwagę zasługuje także jego… wnętrze. Pod gładką taflą lustra kryją się prawdziwie nowatorskie technologie.

MirroCool wyposażone jest w szybki czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM, wbudowaną wewnętrzną pamięć masową, WiFi oraz Bluetooth. Posiada także 5-calowy ekran w rozdzielczości HD.

Osobisty asystent

Źródło: mirrocool.com

Produkt zapewnia wszystko to, czego potrzebujesz, by mieć kontrole nad swoim życiem. Synchronizuje się m.in. z istniejącym kalendarzem online – niezależnie od tego, czy jest to Kalendarz Google, iCloud czy Office 365. Oprócz tego może wyświetlać prognozę pogody, najnowsze wiadomości oraz informacje z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Google+, Twitter i wiele innych.

Rozpoznawanie mimiki (FGR)

MirroCool działa bez użycia rąk i głosu. Dzięki technologii rozpoznawania twarzy „Facial Gestures Recognition” MirroCool współpracuje z 70 punktami, które pozwalają na rozpoznawanie twarzy.

Dzięki tej technologii lustro rozpozna twoją twarz, dzięki czemu otrzymasz natychmiastowe przypomnienia medyczne, raporty o ruchu, aktualizacje pogody, alerty kalendarza i inne ważne przypomnienia o wydarzeniach, które pomogą Ci przygotować się na nadchodzący dzień.

Jedno mrugnięcie okiem może włączyć wiele funkcji, a dzięki FGR z personalizowanych komunikatów mogą korzystać wszyscy domownicy.

Bezpieczeństwo w domu

Kiedy wychodzisz z domu lub wyjeżdżasz z miasta, jedno lustro będzie „mieć oko” na całe domostwo. Zintegrowana technologia rozpoznawania twarzy śledzi każdego członka rodziny w domu, jednocześnie ostrzegając Cię, czy nie pojawili się intruzi.

Ustawienia prywatności, zdjęcia wysokiej jakości (w ciągu dnia i nocy), ukryta kamera HD – dzięki aplikacji dla MirroCool możesz obserwować swój dom przez telefon.

Aplikacja i MirroColud

Łatwa w obsłudze aplikacja i widgety pozwalają dostosować oraz zarządzać informacjami osobistymi oraz wyświetlać je na lustrze. Aplikacja jest zgodna z Androidem i iOS.

Z kolei MirroCloud to rodzaj kopii zapasowej dysku przestrzeni dyskowej, na której zapisywane są informacje oraz zdjęcia. MirroColud to aż 5 GB pamięci masowej.

Cały proces instalacji lustra jest niezwykle prosty. Zapominając na chwilę o jego innowacyjnych funkcjach, należy je najzwyczajniej zawiesić na ścianie oraz ściągnąć na telefon aplikację.

By projekt mógł trafić do produkcji na ogromną skalę konieczne są fundusze. Jeszcze w maju poprzez crowdfundingowy serwis Kickstarter ruszy zbiórka –sprawdź tutaj. Na osoby, które wesprą projekt czekają m.in. zniżki i wcześniejszy dostęp do produktu.