CSR: Sposób, dzięki któremu ograniczysz kupowanie. Biblioteka z ubraniami

442

Firma zainwestowała 150 000 euro. Obecnie potrzebuje więcej gotówki, dlatego bierze udział w programie Impact Hub Amsterdam. Jeśli klientki nie wypożyczają ubrań, nie zarabiasz, a jeśli nie zarabiasz – nie masz dochodów – tłumaczy Elisa.

Gwen Cunningam, która kieruje holenderskim przedsiębiorstwem społecznym Circle Economy, również walczy z marnotractwem w przemyśle odzieżowym oraz jest członkinią biblioteki ubrań Lena Fashion Library. Mieszkam w małym mieszkaniu w Amsterdamie i nie potrzebuję wielu ubrań – opowiada. Są momenty, kiedy idziesz ulicą i widzisz dziewczynę ubraną w kurtkę, którą nosiłaś trzy miesiące temu. Nagle zaczynasz czuć się częścią ważnej społeczności – dodaje.

Może się zdarzyć tak, że ubranie zostanie uszkodzone lub po prostu nie zostanie zwrócone do Lena Fashion Library. Mimo to Rob Opsomer z Ellen MacArthur Foundation uważa, że wypożyczanie jest lepsze niż kupowanie. Dla klientek lubiących zmiany stylu, wypożyczalnia ubrań jest naprawdę atrakcyjną alternatywą. Modele subskrypcyjne już teraz zakłócają rynek. Wszystko dzięki takim markom jak Le Tote, Gwynnie Bee czy Kleiderei.

>>> Przeczytaj również: CSR: Dlaczego nikt nie mówi o tym, że chodzimy w toksycznych ubraniach?