Jak wprowadzić modę do świata kuchni?

64

Dla niektórych serce domu, dla innych pomieszczenie, które jest reprezentacją stylu całego wnętrza – kuchnia ma zupełnie inne znaczenie u każdego użytkownika. Dlatego właśnie trudno jest mówić o guście lub jego braku. Co kuchnia, to przecież inna historia. Istnieje jednak kilka patentów, by to miejsce stało się nie tylko jednym z kilku pomieszczeń domu, ale magicznym zakątkiem, który zauważą wszyscy goście.

Światło jako dodatek

Każda, nawet prosta i minimalistyczna kuchnia zupełnie zmieni swój charakter, jeśli postawicie na ciekawe dodatki. Wnętrze ożywi ozdobny żyrandol w stylu glamour. Wydaje się wam, że nikt nie zwróci na niego uwagi? Wręcz przeciwnie. Zaproście gości na kolację i zapalcie światło – gwarantujemy, że wszyscy od razu spojrzą w górę i zachwycą się waszym gadżetem.

Jeśli chcecie, aby motyw jasności wkradł się na dłużej do waszej kuchni, umieśćcie w miejscach strategicznych świece zapachowe. Wybierajcie proste, szklane opakowania i postawcie je na szklanej lub metalowej paterze – będą wyglądały luksusowo i schludnie. Jeżeli macie ochotę zapewnić domownikom i gościom cudowne doznania, kupcie świece z drewnianymi knotami, które wydają dźwięk palącego się w kominku drewna . Ciekawy zapach także przyciągnie uwagę waszych znajomych.

Kolorowy sprzęt

Inne elementy wyposażenia kuchni, jakie powinniście wziąć pod uwagę, to sprzęty AGD. Wydaje się, że jest to wyłącznie kwestia funkcjonalności, ale to nieprawda. Nie bez powodu w sklepach pojawiają się nasze ulubione miksery, lodówki, blendery w różnych odsłonach kolorystycznych. Duża część tych akcesoriów jest przecież częścią wystroju – dlatego warto zadbać o dopasowanie ich do całości wnętrza. Prawdziwym szaleństwem są czerwone, wielkie lodówki i wielofunkcyjne urządzenia w odważnych barwach. Pamiętajcie, że w kuchni też może zagościć moda.

Akcesoria kuchenne

Skoro wspomnieliśmy już o sprzęcie kuchennym, trudno jest ominąć akcesoria. Znaczenie mają tutaj sztućce, noże, a nawet deska do krojenia.Pomija się ją przy aranżowaniu kuchni, jednak jest ona równie istotna, co inne dodatki. Odpowiednio wyeksponowana może stanowić ciekawy akcent i urozmaici kuchnię. Wybór na rynku jest ogromny – mamy szklane, plastikowe i drewniane deski, które odpowiednio pokazane mogą zmienić wygląd wnętrza.

Chodzi przede wszystkim o to, by wszystkie elementy w kuchni się uzupełniały, nawet jeśli gość w pierwszej chwili nie zobaczy naszego wkładu pracy w tę część mieszkania. Sztućce leżą zazwyczaj w szufladach – na pierwszy rzut oka ich nie widać, ale gdy podajemy do stołu, wtedy widać już, co pasuje do kuchni, jadalni i całego mieszkania.

Jeśli jesteście w trakcie zbierania swoich kuchennych gadżetów i szukacie właśnie deski do krojenia lub innych dodatków, sprawdźcie, co znajdziecie np. w ofercie IKEA – sklepy wielkopowierzchniowe mają tę zaletę, że skompletujecie w nich niemal wszystko. Dlatego goniąc za nowymi inspiracjami, warto buszować właśnie tam.

PODZIEL SIĘ