Aplikacje, które pomogą Ci oszczędzać pieniądze

661

Oszczędzanie jest sporym wyzwaniem, gdy zbliżają się wakacyjne wyjazdy i letnie wyprzedaże. Czasem lista wydatków wydaje się nie mieć końca. Jak dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi i planować przemyślane zakupy? Przedstawiamy aplikację, które pomogą Ci w oszczędzaniu pieniędzy.

Listonic

Aplikacja stworzona przez absolwentów Politechniki Łódzkiej to elektroniczna lista zakupów w smartfonie. Zakupy z listą to jest oszczędzanie pieniędzy, bo ludzie wydają wówczas 25 proc. mniej, bowiem lista zmniejsza szanse na spontaniczne, przypadkowe zakupy – wyjaśnił Filip Miłoszewski, współtwórca aplikacji. Listonic podpowiada produkty, które kupujemy najczęściej, dzięki temu każdą listę zakupów tworzy się szybciej – dodaje. Ponadto aplikacja ma dostęp do odpowiednich dla danych sklepów promocji i rabatów oraz, bazując na wybranych pozycjach z listy zakupów, wyświetla różne ciekawostki kulinarne.

>>> Przeczytaj również: Co ludzie biznesu robią ze swoimi pieniędzmi?

 

I Owe You

Aplikacja do zarządzania długami rzeczowymi i finansowymi. Idealne narzędzie dla osób, które nie mają głowy do zapamiętywania kwot lub pożyczonych przedmiotów. Pozwala śledzić wszystkie rachunki i pożyczki. Daje możliwość przypisania przedmiotów lub kwot pieniędzy wraz z datą wypożyczenia i planowaną datą oddania do listy kontaktów.

Dollarbird

Na ekranie startowym Dollarbird znajduje się kalendarz na dany miesiąc, na którym kolorowymi ikonkami możemy zaznaczyć na co zamierzamy przeznaczyć swoje fundusze. Dollarbird oferuje nam możliwość zapisywania każdego wydatku, planowania budżetu na dany tydzień i ustawienia nowych kategorii zakupowych. Możemy także ustawić automatyczne powtarzanie się określonego wydatku w skali tygodni lub miesięcy, jeżeli nie chcemy wklepywać ich każdorazowo ręcznie. Jak prezentuje się całość naszych wydatków można sprawnie podejrzeć na wykresie.

Digit

Aplikacja Digit automatycznie oszczędza pieniądze z konta bankowego użytkownika, który nawet nie musi o tym pamiętać. Wystarczy podłączyć konto do Digit, który automatycznie przelewa małą sumę pieniędzy na oddzielne konto oszczędnościowe. Tajnym narzędziem aplikacji jest specjalny algorytm, który analizuje przychód użytkownika i jego zakupowe nawyki, dzięki czemu jest w stanie policzyć, ile pieniędzy jest on w stanie odłożyć.

Billy

Dzięki aplikacji Billy, dowiesz się co, gdzie i za ile najlepiej kupić. Może posłużyć jako lista zakupowa, dzięki której szybko przeanalizujemy, w którym sklepie najkorzystniej zrobić zakupy. Billy zapisuje wydatki, aby je przeanalizować według daty czy porównania ceny z obecną ceną zakupów. Ponadto aplikacja dostarcza informacji o wartości odżywczej produktów, a także alergenach, które się w nich znajdują.