H&M oficjalnie ogłasza kolejną współpracę

470

Kto następny w H&M? Koncern pochwalił się oficjalną wiadomością i ogłosił współpracę. To ERDEM, najpopularniejszy i jeden z najbardziej lubianych projektantów w Londynie. 

Dlaczego ten – do tej pory dość niezależny projektant – Erdem Moralioglu, zdecydował się na współpracę? Potrzebował spróbować nowych rzeczy, takich, których do tej pory jeszcze nie robił – mówi Ann-Sofie Johansson, twórczy doradca firmy H&M.

Projektant specjalnie dla koncernu po raz pierwszy zaprojektuje męską kolekcję. Do tej pory słynął z niezwykle kobiecych, romantycznych projektów z silnymi kwiatowymi motywami, których prawdopodobnie w kolekcji dla szewedzkiej sieciówki też nie zabraknie.

Erdem podkreśla, że współpraca jest szansą dla niego, aby spojrzeć wstecz na jego karierę, aż do 2005 roku, kiedy to otworzył własną markę. Dodaje też: To zaszczyt przyłączać się do grupy projektantów, którzy współpracowali z H&M. Miałem tak wiele myśli! To niezwykle ekscytujące, kiedy masz szansę tworzyć coś w tak globalnej skali. Jest w tym coś demokratycznego, kiedy możesz oferować to co robisz ludziom w tak wielu krajach.

Kolekcja Erdem x H&M w sklepach pojawi się tradycjnie 2 listopada. Można też spodziewać się, że stoczy się o nią prawdziwą walką.