Modelka Adwoa Aboah zorganizowała kolejne inspirujące spotkanie Gurls Talk

48
mat. Gurls Talk

Dzięki modelce Adwoa Aboah i jej przyjaciółce Holly Gore, w brooklińskim Industry City odbyło się już drugie tego typu wydarzenie w ramach platformy Gurls Talk. Miało ono na celu zachęcenie kobiet i dziewczyn do dzielenia się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zdrowia psychicznego, seksualności i ciała – bez żadnych tematów tabu.

Wyjątkowy dzień rozpoczął się od panelu prowadzonego przez Melody Ehsani z modelkami Mariah Idrissi, Mari Malek, a także Janaya Khan, znanej jako Future, (współzałożycielka Black Lives Matter Toronto). Ta ostatnia wypowiedziała ważne dla spotkania zdanie: Nie musisz być niezwykły, żeby wykonywać tę pracę; stajesz się niezwykły, gdy zaczynasz ją wykonywać.

Spotkanie zaszczyciło swoją obecnością i imponującą wiedzą wiele innych osób z branży. Paloma Elsesser poprosiła wszystkich o zapisanie pięciu rzeczy, które w sobie kochają; Emilia Ortiz poprowadziła warsztaty z odnowy biologicznej; Tilly Lawless przyleciała z Australii, żeby podzielić się informacjami na temat realiów współczesnej pracy seksualnej; wreszcie Tillett Wright wygłosił płomienne przemówienie na temat tożsamości i akceptacji płci.

Aboah do wsparcia innych zainspirowała własna walka z depresją i uzależnieniem od narkotyków, które udało jej się pokonać. Modelka wzięła udział w szczerej rozmowie z brytyjskim raperem Professorem Green – pierwszym męskim prelegentem Gurls Talk. Wystąpienie dotyczyło świadomości zdrowia psychicznego i jej osobistych starań zmierzających do rozwiązania problemu stygmatyzacji depresji. Zapytana jakiej rady udzieliłaby sobie sprzed kilku lat, Aboah powiedziała otwarcie: Wiem, że to jest przytłaczające, ale pewnego dnia obudzisz się i będziesz się czuła trochę bardziej bezpiecznie, trochę szczęśliwiej. To długa podróż, ale nie poddawaj się – na końcu tunelu jest światło.

Gurls Talk to pierwsza rzecz, o jakiej myślę po przebudzeniu – przyznała założycielka organizacji w rozmowie z „Vanity Fair”. W planach jest już trzecia edycja wydarzenia. Aboah powiedziała CNN, że ma nadzieję na zorganizowanie kolejnej w Ghanie, skąd pochodzi jej ojciec. Kiedy organizuję spotkania i spotykam te wszystkie dziewczyny, przypominam sobie, że nie jesteśmy same; jestem częścią wspaniałej społeczności, która podnosi mnie na duchu i motywuje do stawania się najlepszą wersją siebie. Tutaj każda dziewczyna jest moim wzorem do naśladowania – powiedziała.

Inicjatywy zbliżone ideą do tej Adwoa Aboah wydają się w obecnej rzeczywistości wyjątkowo potrzebne. Pozostaje tylko czekać na spotkanie społeczności Gurls Talk w Polsce.

>>>Przeczytaj również: ANALIZA: Czy awatary zastąpią modelki i influencerki, czy przeciwnie – przyczynią się do różnorodności w branży?

PODZIEL SIĘ