Fashion Starter, czyli LPP dla młodych projektantów w Krakowie

745
Fot. mat prasowe

Fashion Starter to projekt tworzony przez koncern LPP, właściciela takich marek jak Reserved, Mohito czy House. Wydarzenie kierowane jest do młodych projektantów, którzy już w trakcie studiów mają możliwość poznać specyfikę pracy w globalnej firmie odzieżowej.

W II edycji projektu Fashion Starter studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wzięli udział w serii wykładów i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych projektantów. Motywem przewodnim tegorocznego Fashion Startera było wykorzystanie wyłącznie naturalnych tkanin – lnu i konopi do stworzenia kolekcji odzieży.

W tym roku zdecydowaliśmy się na zastosowanie podczas warsztatów wyłącznie materiałów z włókien naturalnych, poddawanych różnorodnym procesom wykańczalniczym. Chętnie wspieramy młodych projektantów i współtworzymy przedsięwzięcia, które dają im lepszy zawodowy start, ale także poszerzają naszą wiedzę i doświadczenia związane z projektowaniem – mówi Joanna Chrzanowska, specjalistka ds. employer brandingu w LPP. Równocześnie Kraków to dla naszej firmy kluczowa lokalizacja, jeśli chodzi o budowanie relacji z osobami, które wiążą swoja zawodową przyszłość z tym sektorem gospodarki – tu znajduje się bowiem zaplecze projektowe dwóch naszych marek – dodaje.

Fot. mat. prasowe

Przygodę z LPP młodzi artyści rozpoczęli od serii wykładów teoretycznych na temat poszczególnych etapów powstawania kolekcji – od ustalenia profilu klienta po wykonanie rysunku technicznego i komentowanie pierwszych, odszytych wzorów. Finalnym etapem prac była natomiast sesja zdjęciowa zrealizowana w studio e-commerce LPP, w której brali udział także uczestnicy warsztatów.

W powstałej kolekcji ubiorów z tkanin eksperymentalnych, wykorzystano efekty prób i doświadczeń przeprowadzonych na materiałach, zmieniających strukturę i fakturę tkanin. Zrealizowane modele prezentują zakres możliwości szerszego zastosowania materiałów pochodzenia naturalnego przy wykorzystaniu najnowszych technologii w produkcji odzieży, przy zachowaniu pożądanych ekologicznych właściwości wyrobów. Należy podkreślić, że unikatowy charakter kolekcji jest przykładem działań, zarówno na płaszczyźnie artystycznej jak i użytkowej, wykorzystującym potencjał obu instytucji – akademickiej i biznesowej – mówi dr Anna Pyrkosz, opiekun Otwartej Pracowni Projektowania Ubioru na Wydziale Architektury Wnętrz.

Czytaj również: Nowy projekt LPP: Prace młodych projektantów w witrynach salonów Reserved

Efekty pracy studentów wkrótce będą mogli podziwiać klienci marek LPP. Już w maju wyselekcjonowane projekty zostaną wyeksponowane na witrynach salonów Mohito w centrach handlowych: Galerii Krakowskiej w Krakowie i Silesi w Katowicach.

Więcej o projekcie Fashion Starter można przeczytać TUTAJ.