#DziejeSię, czyli konkursy modowe i graficzne, o których warto wiedzieć

788

Ruszamy z nową serią #DziejeSię, w której prezentować będziemy najciekawsze konkursy dla grafików, artystów, projektantów i designerów ogółem. Życzymy szczęścia!

NORDALICUS – Przedmiotem konkursu jest opracowanie plakatu lub serii plakatów inspirowanych szeroko pojętą kulturą skandynawską. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę projektów. Konkurs przeznaczony jest dla studentów kierunków projektowych i artystycznych w Polsce.

Termin zgłaszania prac – 20.10.2017 (ZOBACZ WIĘCEJ)

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS MALARSKI – Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu od 1 do 5 obrazów wykonanych w ciągu ostatnich trzech lat. Pula nagród to aż trzydzieści tysięcy złotych.

 

Termin zgłaszania prac – 05.01.2018 (ZOBACZ WIĘCEJ)

ECO_ MADE FESTIVAL 2017 – Uczestnik zgłasza najciekawsze realizacje prac stworzonych w oparciu o filozofię upcyklingu. Do konkursu można zgłaszać prace konkursowe w trzech kategoriach: Fashion, Design oraz Art & Craft.

Termin zgłaszania prac – 05.11.2017 (ZOBACZ WIĘCEJ)

RÓWNOWAGA – Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: Technologia, Środowisko, Edukacja. Celem są projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego wskazujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka i jego otoczenia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Termin zgłaszania prac – 31.01.2018 (ZOBACZ WIĘCEJ)

CarpetVista 2017 – Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować dywan w nowoczesnym stylu. Konkurs ma charakter otwarty. Zwycięskie projekty zostaną wyprodukowane w niewielkich seriach i będą sprzedawane na stronie CarpetVista.

 

 

 

Termin zgłaszania prac – 14.11.2017 (ZOBACZ WIĘCEJ)

International Poster Biennale Lublin 2017 – W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci uczelni artystycznych oraz osoby, które zajmują się sztuką plakatu. Prace mogą być zgłaszane w trzech kategoriach. Obecnie pula nagród to około 10 000 złotych.

 

 

 

Termin przyjmowania prac – 15.10.2017 (ZOBACZ WIĘCEJ)

Konkurs na projekty plakatów teatralnych – Konkurs jest adresowany do uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni plastycznych. Warunkiem udziału w konkursie jest zaprojektowanie plakatów do dwóch z pięciu nadchodzących premier teatralnych – Poskromienia złośnicy Williama Shakespeare’a oraz Balladyny Juliusza Słowackiego.

 

 

Termin przyjmowania prac – 31.10.2017 (ZOBACZ WIĘCEJ)

Autor: Joanna Porayska