REKLAMA

DRUGS. Od kultu do medycyny, recenzja „F5 Print Edition”

REKLAMA

Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po najnowszego Trend Booka „F5”, zdecydowanie powinniście nadrobić zaległości. Temat numeru brzmi DRUGS. Od kultu do medycyny i to on informuje wokół czego skupiła się redakcja w dalszych działach, na które składają się: DESIGN, NAUKA, POPKULTURA, PŁEĆ, JEDZENIE, DZIECKO. W każdym z nich możecie liczyć na wartościowe treści, interesujące wywiady i mnóstwo zdjęć odzwierciedlających dzisiejszą, dynamicznie rozwijającą się, rzeczywistość.


DRUGS. OD KULTU DO MEDYCYNY

Już sam początek tego obszernego magazynu wciąga niczym narkotyk. Czy używki nadal wywołują tyle emocji i kontrowersji co kiedyś? Czy substancje psychoaktywne mogą być wyłącznie szkodliwe i czym są design drugs? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie po otwarciu Trend Booka, a do wzięcia głosu w dyskusji zostały zaproszone wybitne osoby: Marek Kukułka – szaman, który przeprowadza ceremonie z użyciem ayahuaski oraz psychofarmakolog – Jerzy Vetulani, który pozwala nam dostrzec fakt, że narkotyki w społeczeństwie istnieją od zarania dziejów, a informacje o nich pojawiają się już w … Biblii.

NAUKA

Jak niektórym wiadomo, od narkotyków do kosmosu niedaleko i tej myśli była także redakcja „F5”, bo postanowiła zabrać swoich czytelników na Marsa. Plany wybrania się na tę planetę, o których zresztą ostatnio coraz częściej się słyszy, nie są już jednak tylko wizjami pasjonatów czy tworem wyobraźni reżyserów science fiction, a realnym scenariuszem do zrealizowania. NASA dostała kolosalne dofinansowanie na ten projekt, niebotyczna grupa ludzi zgłasza swoją kandydaturę, by zamieszkać poza Ziemią i właśnie ten temat postanowiła wziąć na warsztat Aleksandra Grzegrzółka – redaktor prowadząca dział. Na zamieszkanie na Marsie musimy jednak jeszcze poczekać, ale na to, by poznać osobę z dodatkową częścią ciała – już nie. W Europie mieszka bowiem pierwszy na świecie, uznany przez rząd Wielkiej Brytanii cyborg – Neil Harbisson. Słowo to kojarzy Wam się z jakąś bezuczuciową, zmechanizowaną postacią? Nic bardziej mylnego, bo okazuje się właśnie, że bohater artykułu jest niezwykle wrażliwym, artystycznie uzdolnionym mężczyzną, który potrafi widzieć więcej niż przeciętny człowiek i dzięki temu jest w stanie odczuwać silną więź ze zwierzętami i ogólnie – z przyrodą. Więcej nic nie zdradzę, ten wywiad koniecznie trzeba przeczytać!

DESIGN

Michał Bechowski (prowadzący dział DESIGN), po wizycie na Marsie, proponuje czytelnikom odpoczynek. Dowiadujemy się, czym jest projektowanie haptyczne, dlaczego zmysł dotyku staje się dla nas coraz ważniejszy i jakie zmiany wprowadzi ta potrzeba do naszego codziennego życia. Zmęczone oczy mają też szansę odpocząć od ekranu komputera, a redakcja „F5” przekazuje radosną nowinę wszystkim miłośnikom szelestu kartek i zapachu farby drukarskiej – papier nie odchodzi do lamusa. Co można z niego stworzyć oprócz książki? Odpowiedź czeka na Was w środku.

POPKULTURA

Po relaksie, który zapewnił nam DESIGN i wyobrażaniu sobie najprzyjemniejszej kanapy na świecie, ze strefy komfortu wyprowadza nas Jacek Sobczyński. Może i chcemy wylegiwać się na dopasowanych do naszego ciała sofach, ale bać uwielbiamy się nadal. Horrory, Joker i literatura grozy niezmiennie nas ekscytują, uzależniają i sprawiają, że mimo gęsiej skórki, nie jesteśmy w stanie oderwać wzroku od ekranu telewizora podczas oglądania przerażającego filmu. Superbohaterowie nas nie interesują i przede wszystkim – nie inspirują tak, jak czarne charaktery.

PŁEĆ/JEDZENIE

Co jeszcze znajdziecie w środku? Dział PŁEĆ przekona Was, że autentyczność jest teraz ważniejsza (i bardziej interesująca) niż dążenie do doskonałości. Prześledzi też zmiany obyczajowe, które dokonują się na Instagramie i pokaże, w jaki sposób swój wizerunek kreują teraz młodzi ludzie. Po przeczytaniu tego działu bez wyrzutów sumienia będziecie mogli zajrzeć do JEDZENIA, a tam na próżno szukać przepisów na eko potrawy. Dowiecie się natomiast o fermentacji i sukcesie, jaki po raz kolejny odnosi w światowych kuchniach.

DZIECKO

W czasach smartfonów i tabletów, analogowe dzieciństwo, które pamiętamy jest czymś, czego dzisiejsze dzieci nie są w stanie sobie wyobrazić. Co zatem zrobić, by nasi wychowankowie nie mieli problemów podczas nawiązywania kontaktów, mogły cieszyć się zabawą na podwórku i z podobną, do naszej, nostalgią wspominali ten beztroski okres? Prowadząca ten dział – Marta Jerin wyszukuje zabawy, które polubi Twoja pociecha, a które jednocześnie zadbają o jej rozwój osobisty.

Najnowsze „F5” to mnóstwo inspiracji i wyselekcjonowane wiadomości w cieszącej oko formie. Redakcja musiała naprawdę ciężko pracować, żeby połączyć tyle dziedzin wiedzy, nauki i zebrać wszystko razem, przedstawiając jednocześnie wizję naszego świata.

Po więcej informacji, interesujące teksty i wywiady odsyłam Was już do samego magazynu, który możecie zamówić TUTAJ. Zdecydowanie warto w niego zainwestować i cieszyć się tymi niemal dwustoma stronami „F5”.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES