Dom mody BALMAIN sprzedany Katarczykom!

486
fot. Olivier Rousteing

Fundusz inwestycyjny Mayhoola, właściciel włoskiego domu mody Valentino, powiększył swoje portfolio o francuski Balmain. Ulubiona marka rodziny Kardashianów i wielu innych gwiazd, w 100% znalazła się w rękach Katarczyków.

Francuski magazyn „Les Echos”, specjalizujący się w wiadomościach ze świata finansów i biznesu donosi, że za Balmain Katarczycy zapłacili 485 milionów euro. Firma w 70% należała do spadkobierców poprzedniego prezesa firmy Alaina Hivelina, który zmarł w grudniu 2014 roku. Pozostałe 30% firmy było w rękach managementu.

Oferta funduszu Mayhoola była wyższa od ceny, jaką wstępnie życzyli sobie właściciele. Spekuluje się, że Balmain chciał się sprzedać za 300 – 400 milionów euro.

Balmain to jeden z najstarszych domów mody założony w 1945 roku przez Pierre’a Balmain. Na przestrzeni ostatnich dekad firma przeszła przez wiele zawirowań i zmian. W 2005 roku, do zarządzających dołączył Christophe Decarnin (przeszedł z Paco Rabanne), który całkowicie zmienił wizerunek marki, ubierając w kreacje takie gwiazdy jak Marion Cotillard oraz Gwyneth Paltrow.

Od 2011 roku Balmain rozkwitł na dobre po tym jak Olivier Rousteing objął stanowisko dyrektora kreatywnego marki.

Autor: Urszula Wiszowata