DIY: Jak zrobić kule do kąpieli?

221
Źródło: zszywka.pl

Kąpiel dla wielu kobiet to nie tylko rutynowa czynność, ale także miły sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu. Wiele z nas interesuje się kosmetycznymi nowinkami lub lubi przedłużać rytuały, samodzielnie wykonując niektóre dodatki do kąpieli.  

>>> Przeczytaj również: W jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne?

Każda z nas lubi czuć się komfortowo. Jednym ze sposobów na taki nastrój jest urządzenie sobie domowego spa. Wanna wypełniona ciepłą wodą, zapalone świeczki zamiast światła oraz cicha, spokojna muzyka w tle. Brakuje do tego tylko musującej kuli, która zarówno wprawi w błogi nastrój, jak i zadba o to, aby skóra była dobrze nawilżona.

W drogeriach oraz sklepach internetowych mamy wiele rodzajów kul do kąpieli. Jak więc wybrać tę właściwą? Najlepiej zrobić ją własnoręcznie.

Co będzie nam potrzebne?

Oto przykładowy skład:

1 szklanka sody oczyszczonej

Pół szklanki sypkiego kwasku cytrynowego

Odrobina oliwki dla dzieci

Do wyboru: barwnik spożywczy, brokat, wysuszone płatki kwiatów

 

Źródło: www.kargawr.pl

Na początku należy zmieszać wszystkie suche składniki. Następnie stopniowo dodajemy do nich oliwkę dla dzieci oraz kwasek cytrynowy i barwnik spożywczy. Mieszamy do momentu, aż masa da się uformować. Do zrobienia kształtów można użyć np. foremek do lodu. Kule odstawiamy do wyschnięcia na dobę. Następnie wyjmujemy je z foremek i ostrożnie przekładamy na papier do pieczenia. Ponownie odstawiamy je do wyschnięcia. I gotowe. Ten prosty sposób pozwoli nam na wykonanie takiej kuli, jaką sami lubimy najbardziej i to dużo taniej, niż zapłacilibyśmy za gotowy produkt.

PODZIEL SIĘ