Cracow Fashion Week trwa: na jakie wydarzenia warto się wybrać?

150
Fot. materiały prasowe

Za nami gala finałowa kolejnej edycji Cracow Fashion Week. W sobotę Piotr Popiołek, absolwent SAPU, otrzymał nagrodę za najlepszą kolekcję dyplomową. Jednak to nie koniec święta mody w Krakowie. Przed nami jeszcze wiele warsztatów i spotkań, które warto odwiedzić.

Organizatorzy Cracow Fashion Week we wtorek 21 marca zapraszają na warsztaty haute couture z wykładowczynią SAPU oraz projektantką mody Pat Guzik, która 23 ponownie poprowadzi zajęcia, tym razem pod hasłem NO WASTE. 22 marca osoby kochające biżuterię będą mogły nauczyć się, jak projektować dodatki z metalu. Warsztaty poprowadzi dr Marek Nieniewski.

23 marca odbędą się warsztaty w języku angielskim ze szwajcarską projektantką Margareth Larmuth, a tytuł spotkania to HOW TO BRAND YOURSELF AS A NEW FASHION DESIGNER. Wydarzenie będzie trwało ponad dwie godziny – od 16 do 18.15.

Wszyscy, którzy marzą o karierze stylisty, a także osoby zainteresowane makijażem z pewnością znajdą dla siebie ciekawe warsztaty w Szkole Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa. Macie do wyboru takie zajęcia jak: mowa koloru w ubiorze, makijaż smoky eye czy fashion makeup freestyle.

Slow Fashion Cafe zaprasza z kolei na spotkania z projektantami, którzy opowiedzą o tajnikach prowadzenia marki modowej. Prelegentkami będą: Martyna Wilde (założycielka marki Mapaya), Anna Gregory oraz Anna Załucka-Kuczera.

25 marca w Studiu Zabłocie odbędzie się pokaz mody ekologicznej NO WASTE SHOW, do którego przygotowania użyto materiałów recyklingowych. Fani historii powinni natomiast wziąć udział w pokazie, który odbędzie się w Muzeum Narodowym, a nosi tytuł ŻONY MODNE. Zaprezentowane zostaną na nim zrekonstruowane ubiory barokowe.

Od 16 marca można podziwiać wystawę fotografii Weroniki Kosińskiej, która obsadziła 14 aktorów w wyjątkowych rolach. Wystawę można znaleźć w Galerii Trzecie Oko. Od 21 marca będzie można natomiast zobaczyć ilustracje stworzone przez Elenę Ciuprinę, której prace przedstawiają najpiękniejsze sylwetki ze światowych pokazów mody.

Więcej wydarzeń i informacji znajdziecie TUTAJ.

PODZIEL SIĘ