REKLAMA

Ciągłe walki o umywalki. Co zamiast oklepanej ceramiki?

REKLAMA

Większość umywalek wykonanych jest z ceramiki, ale na rynku pojawia się coraz więcej interesujących alternatyw. Umywalka ze szkła lub drewna? Czemu nie! Wiadomo, że umywalka posiada typowo użytkowe funkcje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stanowiła przy okazji ozdobę naszej łazienki.

Umywalka to – obok wanny lub prysznica – jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Jeszcze do niedawna we wszystkim domach gościły wyłącznie umywalki ceramiczne, ale świat nieustannie idzie naprzód. Dzisiaj możemy pozwolić sobie na nieco większy wybór, więc klasyczna ceramika powoli przestaje odgrywać pierwszoplanową rolę. Wykańczając wnętrze łazienki warto przemyśleć wybór umywalki.

Umywalki drewniane

Ten typ umywalki może zaskoczyć wiele osób, bo w naszym kraju nadal pokutuje opinia, że łazienka jest miejscem, w którym nie powinno stosować się drewna. Błąd! Drewno skutecznie ociepla wnętrze łazienki, a po zaimpregnowaniu może latami znosić wilgoć i zmienną temperaturę. Wszystkie tego typu umywalki posiadają specjalną powłokę wodoodporną, a część z nich powstaje dodatkowo przy zastosowaniu technologii jachtowej – ich producenci oferują swoim klientom pięcioletnią gwarancję najwyższej jakości.

Fot. mat. promocyjne
Fot. mat. promocyjne

Wybór umywalki z drewna to najlepszy sposób na to, żeby stworzyć łazienkę o całkowicie unikalnym charakterze i skutecznie ocieplić chłód ceramiki. Ponadto drewniane sprzęty i dodatki dobrze komponują się z niemal każdym stylem wystroju – mogą stanowić naturalne uzupełnienie aranżacji wnętrz w stylu klasycznym i retro, ale sprawdzą się także jako frapujący kontrapunkt wizualny w łazienkach minimalistycznych i industrialnych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drewniane umywalki należą do produktów ekskluzywnych, więc często są dosyć kosztowne.

Fot. mat. promocyjne
Fot. mat. promocyjne

Umywalki szklane

Umywalki za szkła pojawiły się stosunkowo niedawno, ale już zdążyły zyskać dość dużą popularność. Ich atrakcyjność wynika z efektownych kształtów, interesujących faktur i nietuzinkowych kolorów: na rynku dostępne są umywalki matowe, całkowicie przejrzyste, ze szkła mlecznego lub barwionego. Idealnie nadają się do urządzenia wnętrza niewielkiej łazienki.

Fot. mat. promocyjne
Fot. mat. promocyjne

Dużą zaletą szklanych umywalek jest też to, że można nadać im różnorodną fakturę poprzez zdobienia, szlifowanie powierzchni szkła czy grawerowanie. Projektanci oferują m.in. modele z pęcherzykami powietrza w bryle umywalki czy też z „kwiecistą” fakturą – typową dla szyb w sezonie zimowym. Szeroki wybór przemawia niewątpliwie na korzyść umywalek ze szkła. Dostępne są one w różnych kształtach: zakupić można modele prostokątne, kwadratowe, okrągłe, półkoliste, w kształcie kielichu kwiatu, rynny lub misy.

Szklane umywalki są nie tylko unikatowe, ale także odporne na uszkodzenia – bardzo ciężko je stłuc, bo przy ich produkcji wykorzystuje się szkło hartowane. Umywalki te łatwo również utrzymać w czystości. Nie dość, że szkło sodowo-potasowe zapewnia szybkie spływanie wody bez pozostawiania zacieków, to producenci stosują również specjalne powłoki dające efekt hybrydowy (odpychanie wody). Dzięki temu krople nie pozostają na szkle, tylko natychmiast spływają do odpływu, dzięki czemu na umywalce nie odkłada się kamień.

Treść sponsorowana

REKLAMA
REKLAMA
Tagi
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES