Dramatyczny apel o pomoc Sinead O’ Connor, która dziś mieszka w motelu w New Jersey

1368

Zapierają nam dech w piersiach, kiedy są na scenie, świecą na ściankach pokazów mody, są na okładkach magazynów, aby później wracać do pustego domu i butelki wódki. 

Michael Jackson, Prince, Whitney Houston, Amy Winehouse i wielu innych nie ma już wśród nas, a ci, którzy nadal tworzą niejednokrotnie w ciszy, walczą ze swoją szarą rzeczywistością. Sinead O’ Connor postanowiła złamać tę kurtynę milczenia nagrywając dramatyczny film.

Irlandzka piosenkarka znana z chociażby takich przebojów jak Nothing Compares 2 U od dwóch lat mieszka w motelu w New Jersey w miejscowości Hackensack, które sama nazywa „zadupiem tego stanu”. Piosenkarka została porzucona przez swoją rodzinę, odebrano jej również dwójkę dzieci. A wszystko to, jak twierdzi przez trzy choroby psychiczne, z którymi walczy.

Piosenkarka cierpi m.in. na dwubiegunowość, chorobę zwaną depresją maniakalną. Jest mi cholernie smutno, nie powinno mnie tu być, a jestem jedną z milionów chorujących osób. Ja się pytam, dlaczego jesteśmy pozostawieni sami sobie, chcę żyć— to tylko niektóre frazy z filmu zamieszczonego przez Sinead O’ Connor na jej Facebooku.

Chciałabym, aby wszyscy wiedzieli jak to jest żyć ż chorobą psychiczną, dlatego nagrałam to video.

Bez względu na to czy artystka była pod wpływem leków czy miała napad choroby nie zmienia to faktu, że postrzegamy artystów przez pryzmat fleszy zapominając, że na koniec dnia oni też są po po prostu ludźmi.

Autor: Ula Wiszowata

 

PODZIEL SIĘ