Chloé oficjalnie ogłasza Natache Ramsay-Levi dyrektorem kreatywnym

124
Natacha Ramsay-Levi, Fot. interview.de

Spekulacje potwierdziły się. Francuski dom mody mianował Natachę Ramsay-Levi dyrektor kreatywną kolekcji damskiej. O przejściu projektantki mówiło się od dawna o czym pisaliśmy tutaj.

“Czuję się zaszczycona i szczęśliwa, że tego ranka powierzono mi rolę dyrektora kreatywnego @Chloe. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę pracę! Dziękuję wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe.” @nramsaylevi Instagram

Ramsay-Levi zastąpi dotychczasową dyrektor kreatywną Clare Waight Keller. Dołączy do grona uznanych projektantów, którzy do tej pory pracowali na sukces Chloé, czyli Brit Stella McCartney, Phoebe Philo – teraz dyrektor kreatywny Céline oraz Karl Lagerfeld aktualnie zarządzający kolekcjami Chanel. Tak jak pisaliśmy kilka miesięcy temu Ramsey jest związana z Louis Vuitton do końca marca tego roku.

Ramsay-Levi odniosła sukces pracując w Balenciaga, wtedy jeszcze przy boku Nicolasa Ghesquière. Po kilku latach oboje przeszli do LV. Od dwóch sezonów spekuluje się, że Pan Ghesquière nie zagrzeje długo miejsca w LV a odejście jego prawej ręki Ramsey może tylko dolać oliwy do ognia.

Efekty pracy Ramsay- Levi będziemy mogli podziwiać dopiero za pół roku, ale jak zapowiada projektantka, jej kolekcje dla Chloé będą ucieleśnieniem kobiecości: “Chcę tworzyć modę, która wzmacnia osobowość kobiety noszącą ją”, powiedziała na oficjalnym oświadczeniu.

Autor: Martyna Danaj