Bądź street-smart. Louis Vuitton x Supreme w wyjątkowej kolekcji na jesień- zimę 2017

181
Louis Vuitton x SUPREME, mat. prasowe

Tematem przewodnim i zarazem inspiracją dla najnowszej męskiej kolekcji MRTW jesień-zima 2017 była dynamicznie zmieniająca się kultura Nowego Jorku na przestrzeni trzech dekad: lat 70., 80. i 90. Kolekcja to hołd oddany wielu stylom, które w tym czasie przenikały się. To kreatywna podróż mająca na celu połączenie świata artystów, muzyków i innych bohaterów tamtych czasów.

Kim Jones, projektant LV kolekcji męskich ready-to-wear, zdobywał doświadczenie w takich domach mody jak Hugo Boss, Alexander McQueen czy w popularnych sieciówkach takich jak Topman. Jego najnowsza kolekcja czerpie ze sztuki takich postaci jak Jean-Michel Basquiat, Julian Schnabel, Keith Haring, Robert Mapplethorpe i Andy Warhol. Stylistyka krążąca wokół artystycznego luzu, nonszalancji lat 70., dżinsu oraz kultury hip-hopowej przełomu lat 80. i 90. to zapowiedź nowego stylu street smart. Szerokie spodnie oraz płaszcze oversize, stylizacje inspirowane stylem ulicy i współczesnych malarzy, zostały połączone z wyjątkowo luksusowymi materiałami: kaszmirem oraz jedwabiem.

Finale from the #LouisVuitton Men’s Fall-Winter 2017 Fashion Show by @MrKimJones. #LVMenFW17

A video posted by Louis Vuitton Official (@louisvuitton) on

Oprócz kolekcji Louis Vuitton Ready-to-Wear na wybiegu zobaczyliśmy również efekty współpracy Lv z Supreme. W końcu czym jest Nowy Jork bez Supreme. Jak mówi sam Jones: Obraz nowojorskiej mody męskiej jest niepełny bez Supreme. Owocem współpracy dwóch kultowych marek jest kapsułowa kolekcja ubrań, dodatków oraz biżuterii.

Some of the black Supreme x Louis Vuitton bags. Do you prefer red or black?

A photo posted by Supreme Access™ (@supreme_access) on

PODZIEL SIĘ