Aplikacja od Pantone umożliwiająca szybkie robienie moodboardów

454
Źródło: Pantone.com

Firma Pantone jest głównie znana z tego, że opracowała i wydała swoją unikatową skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw, nazwany Pantone Matching System. Teraz jednak uruchamiają nową, nietypową aplikację, która może podbić rynek. Poznajcie Studio.

Aplikacja bazuje na kolorystycznej bibliotece firmy Pantone i pozwala projektantom na tworzenie i edytowanie palet barw i moodboardów z przesłanych zdjęć. Pozwala to na prostą wizualizację tego, jak kolory wyglądałyby w różnych miejscach i sceneriach, poprzez funkcję nakładania palet na fotografie. Projektanci mogą następnie wysłać stworzony materiał do Adobe Creative Cloud.

Aplikacja będzie także zawierała prognozy kolorystycznych trendów z Instytutu Koloru Pantone. Wszystko polega na tym, by aplikacja była prosta w obsłudze i dostępna dla projektantów – zdradził Nicholas Bazarian, odpowiedzialny za Studio. By stworzyć aplikację, firma zwerbowała aż 2000 projektantów z różnych przedsiębiorstw, by spytać co jest dla nich najważniejsze przy tworzeniu. Wielu z nich było z tzw. generacji Y, czyli ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 2000 rokiem.

Aplikacja jest darmowa, ale można wykupić wszystkie narzędzia i kolory za 7,99 dolarów za miesiąc. Obecnie jest dostępna w systemie operacyjnym Apple dla Iphone’a. Istnieją plany, by rozszerzyć działalność na iPada, Androida, Windows i MAC OS.

Autor: Joanna Porayska